Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért vonzó lehetőség munkát...

Miért vonzó lehetőség munkát vállalni az Európai Unió valamely országában?

Figyelt kérdés
Most lehetőségem lenne külföldön, cégem valamely vállalatánál 1-2 évig dolgozni. A döntés előtt tájékozódni akarok az európai uniós viszonyokról, különösen a munkavállalás körülményeiről. vonzó lehetőség-e munkát vállalnia az Európai Unió valamely országában! Érvelj az előnyök mellett!
2011. márc. 21. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy melyik országrol van szo de feltetelezem fejleteb mint MO.

1. Nagyob fizetés

2. Szakmai féjlödés /lehetöseg otani kariere/.

3. Nyelv tudás fejlesztése

4. Nemzetközi ismeretcseg bövitese ami bár hol jo jön.

2011. márc. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igazság szerint az Unio funkcionális sajátságaival kellene megmagyarázni. Nem lehet ilyeneket mondani a főnöknek, mert akkor nem engedne ki, azt hiszi ott is akarok maradni és neki hosszú távon itt van szüksége rám.


Németország.


1. Nagyob fizes


Azt elméletben magas munkakörrel itt is lehet elérni.


2. Szakmai féjlödés /lehetöseg otani kariere/.


Elméletben itt is elég fejlett a cég, ha meghallja, hogy elavult, rögtön minőségfejlesztési íuditálást tart és annak soha nem lesz vége. És hosszú távú karrierre itt van szükség.


3. Nyelv tudás fejlesztése


Ha már kiengedik elég fejlett a nyelvtudás.


4. Nemzetközi ismeretcseg bövitese ami bár hol jo jön.


Akkor azt hiszi, nem elegek az itthoni konferenciák és kinnt akarok hosszú távon maradni, főleg neki kell külföldi kapcsolat.

2011. márc. 22. 00:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ebből indulunk ki, akkor bármibe bele lehet kötni, ha el akar elengedni, akkor úgy is elenged, ha nem, akkor bármivel indokolhatod, mindent meg lehet magyarázni sajnos. Én is csak annyit tudnék mondani mint az első, tapasztalatszerzés lehetősége más nyelvterületen; aztán nyelvtanulás, hiszen a nyelvtudás sosem tökéletes, és ha valaki külföldön él azért teljesen más... ilyesmik. Próbáld olyan témában feltenni a kérdést, ahol kicsit több dolgozó felnőtt megfordul, hátha ők tudnak adni valami jobb ötletet.
2011. ápr. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nagyobb fizetés meg ilyeneket mondtok ??? pff? de hát MO-n diplomás minimálbérből éhen lehet dögleni...



oké otthon is lehet pénzt keresni ha valaki bankigazgató, ügyvéd, stb....


de itt /írország/ (igaz tanár vagyok de) gyorsétteremben keresek 370eurót hetente (nettó, minimum)...


hol tudnék én otthon gyorséttermi munkára (vagy akár tanárként az eredeti szakmámban) kapni havi 440ezret...


vagy ha azt mondom it minden 2x dragább (ami tökre nemigaz mert max egy 5-30%kal több minden de van ami olcsóbb... kivétel alkohol+cigi az télleg drága..azért vesszük a csempészárut) ... gondolatot folytatom lent*


egyedül a lakás drágább, de itt azt a SEGÉLYBŐL (190euró/hó) is ki lehet fizetni...


*szóval ha minden 2x drágább akkor arányítva... hol kereshetnék én MO-n 220ezret (nettó)? normál 37-38 óra munkával?


(ja a segély amit mondtam szoc segély... nem munkanélküli... bárki kapja aki 3 éve kint van, havonta egyszer "sorbanáll" aláírni 1 jelenlétit...ha nincs munkája... és együttműködik velük..azaz munkát keres, tanfolyamra jár... amit ők fizetnek persze...stb)


és itt fordítva van ..ha keveset keresel ingyen mész orvoshoz és minden ingyenes (kiváltásért fizetsz minimál összeget pl 1 levél vagy 2 raklap gyógyszer is 1 euró)


...közepesen keresel ..fizetsz vizitdjat, más minden ingyen...


ha meg jól keresel..fizetsz vizitdíjat és a gyógyszered sem támogaták úgy stb. fizetsz 1-2 dologér pl vizsgálatok)


otthon? nincs munkád? fizess TB-t vazze kötelezően.... miből lol... miért is? hogy késúbb ha rendbejöhetnél levonhassák majd mint tartozást...


otthon azt is adósságba hajszolják akinek nincs keresete, abszurdisztán...

2012. márc. 8. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

és akkor nem említettem az adókulcsokat... itt..kb 350euróig (szinte 0 az adó) 1-2%-ot vonnak biztosításra... és most vonnak vagy 3% adót azért ilyen magas mert bevezettek egy "urgent" adót a válság miatt.. csak kb 4-500 (heti) euró felett kezdődik érződni a 20%-os adósáv hatása... vicc? 400ezer alatt nincs adó csak kb heti 10-15eurókat vonnak


örülnétek ottohn ha havi 440ezerből csak 18000 lenne az adó, és ez kb. minimálbérnek számítana...és csak 39 órát kéne érte (max) dolgozni, utána dupla pénz jár túlóráért..vasárnapra 1.33x pénz jár.. éjfél után 25% pótlék stb....


ja otthon is vannak ilyenek...csak ha otthon kapsz 25%-ot az csak 10% a fizetésedben mert levonják adóban


irhatnek ide orakig meg.. de elfaradtam:D joejt..lassan reggelt..

2012. márc. 8. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!