Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet kint tanulni...

Hogyan lehet kint tanulni svéd, holland, dán egyetemeken?

Figyelt kérdés
Úgy értem sokan kimennek középiskola után egyből ilyen egyetemekre, de hogyan? Hiszen Magyarországon nem igazán tanítanak svédet, hollandot vagy dánt, akkor hogy tanulnak/élnek kint az adott országban?
2011. márc. 24. 05:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom Hollandiaban es Daniaban hogy van ez, de Svedorszagban peldaul van egy csomo masterkepzes angolul, igy ahhoz nem kell megtanulni svedul, ha valaki ezekre szeretne menni, hanem eleg az angol tudas (meg hat persze a felveteli teljesitese). Azonban az alapszakokhoz kotelezo a sved nyelv tudasa is, igy azelott mindenkeppen meg kell tanulni jol a nyelvet. A sved allam szervez ingyen sved tanfolyamokat, amik elvegzese utan mehetsz egyetemre.

Hollandiaban es Daniaban pedig lehet hogy meg se kell tanulni a nyelvuket, mert talan vannak olyan alapkezpesek amelyek csak angolul folynak, igy eleg egy TOEFL vagy Cambridge nyelvvizsga megszerzese es az ottani felveteli kovetelmeny teljesitese.

2011. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Dániában is kötelező Dánul tudni, ha alapszakra mész. Kivéve 1-2 üzleti képzést, amik nagyon drágák, angolul vannak,és elmaradnak a dán színvonaltól, az a külföldieknek van. Én Svédországban tanulok. Te hová szeretnél menni? Azért ez így elég tág. A skandináv országok felsőoktatása eléggé hasonlít, mind nagyon színvonalas, a finneké pedig európa legjobb oktatása, a svédek se sokkal maradnak le. De ha nem tudsz min. felsőfokon-és még azzal is szenvedni fogsz- nem nagyon ajánlom, valamint nekik alap,hogy még a boltos néni is beszél angolul folyékonyan.
2011. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
*dánul, elnézést
2011. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

Dániában nagyrészt tényleg az üzleti és IT alapképzéseket lehet angolul tanulni, de nem kell fizetni semmit, nincs tandíj EU állampolgároknak. A Copenhagen Business School például egy elég elismert közgazdasági egyetem, ott vagy 6 szakot lehet angolul tanulni, igaz, azokon a szakokon is inkább dánok vannak.

Egyébként a kint tanuló magyarok nagy része nem egyetemen, hanem fősulin tanul, ahol tényleg inkább külföldiek vannak és ezeknek a színvonala gyengébb.

2011. márc. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor ha nincs meg még az alapképzés úgy nem lehet nyelv nélkül pl Hollandiában tanulni? (Angol nyelvtudásom van csak).
2021. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!