Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg a duplája lesz a...

Tényleg a duplája lesz a tandíj az egyetemeken? Ki fog akkor mérnöknek és egyéb osztatlan képzésen tanulni? (ezeken a szakokon lehet a legkönyebben csúszni akár több félévet is mert minden tárgy egymásra épül)

Figyelt kérdés

2006-ban felvételiztem egy alapszakra amelyre 1 évig jártam, aztán szakot váltottam(2007ben újrajelentkezés nélkül) mert megtetszett egy olyan mesterképzés ahová az eredeti szakommal nem vettek volna fel.Az új szak ahová jelentkeztem 4 éves volt és minden csúszás nélkül elvégeztem jó átlaggal.Tehát összesen 10 félévig jártam alapképzésre.

Tisztában vagyok azzal hogy a 2 éves mesterképzés 1. éve még támogatott lesz de 1 évet ki kell fizetnem ami miatt nem is jelentkeztem tovább mert 1 évig dolgozni szeretnék és pénzt gyűjteni.Ahová menni szeretnék ott 180ezer/félév a tandíj és mivel nem számíthatok szülői segítségre ezen a téren ezért,inkább gyűjtök rá pénzt.(vagy valamennyi diákhitelből,de nem akarok sokat felvenni)


Viszont elkeserített a tudat hogy lehet hogy a dupláját kell kifizetnem és az már nem biztos hogy menni fog. :( Amúgy a biomérnökire és biotechnológia mesterre szeretnék jelentkezni.


Hogy fogják ezt bírni a szülők és a diákok anyagilag?

Ugyanis ha találok munkát akkor is a közalkalmazotti F kategóriába tartozok ami nem sok ahhoz hogy még albérletet fizessek kaját vegyek... stb + félretegyek a tandíjra ami a jelenlegi állás szerint milliós nagyságrendű lesz vagy legalábbis a dupája.


Vagy a fizetéseket is duplájára emelnék??


2011. szept. 25. 11:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem jol tudod, haromszorosa lesz a tandij,ha tenyleg bevezetik. Egyebkent sajnos senkit nem erdekel, hogy ki nem fogja tudnim majd fizetni, ott a diakhitel,amivel egy eletre elvaghatod magad, vagy nem tanulsz tovabb, vagy gyujtogetsz. Sajnos barmilyen szomoru,nincs mas lehetoseg ezeken kivul,illetve van,kulfoldre menni tanulni, de ott meg ha ingyenes is lenne a kepzes a szallas stb tobbe kerulne,mint itt a tandijad.
2011. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Oh, hulye voltam, a diakhitellel se mesz tul sokra, mert ahhoz nem eleg,hogy kigyere belole,ahhoz viszont pont eleg, hogyha rosszul jonnek a lapjaid eleted vegeig ados legyel.
2011. szept. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
A gazdagok kiváltsága lett a tanulás...szomorú. :(
2011. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Én is így érzem kedves utolsó. :( Pedig szerettem volna biotechnológia területén kutató fejlesztő munkát végezni, főleg a gyógyszer kutatás fejlesztés érdekelne.


Nem én vagyok az egyetlen aki azért nem tudott Msc-re menni mert 1 évet ki kellene fizetnie. Csakhogy Bsc diplomával nem kapok komolyabb munkát.

Van egy olyan érzésem hogy a jövőben mégjobban szakember hiány lesz a természettudományos, mérnöki területeken. :(

2011. szept. 25. 11:53
 5/26 anonim válasza:
a témába vágólag: leginkább a saját érdeked, hogy tanulhass, és akár a magad, akár mások életét jobbá tedd. de teljesen ellentétes a "felsőbb hatalmak" érdekeivel. értelmiségi réteg mindig is veszélyt jelentett...
2011. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem teljesen értem ezt a tanulás a gazdagak kiváltsága. Amellett, hogy a tandíjat emelik, oktatási színvonalat is emelni fognak.

Rémes és elképzelhetetlen, hogy az akinek ma van 150e Ft-ja egy fél évre, a min. 200 pontos felvételi eljárásban 201 ponttal(!!!) jogász képzésen vegyen részt.

Ha lesz olyan, kiből jó szakember válhat, lesz hozzá forrás is. Egy csomó ösztöndíj-program van. És igen, ha nem 1000 diáknak kell ösztöndíjat folyósítani, hanem csak 100-nak, akkor tízszer többet kaphat egy diák.

2011. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Csak akinek a családja havi 100 bruttóból tengődik, az legyen akármilyen jó tanuló a gimiben, nem mer majd jelentkezni egyetemre, az ösztöndíj ugye csak ott derül ki, szeptemberben meg ígyis-úgyis ki kell csengetni a százezreket...és a gimnázium teljesen más világ, mint az egyetem. Az első félév általában arra megy el, hogy belerázódik az ember a dolgokba, tapasztalatot szerez, ritka a kimagasló átlag az első vizsgaidőszak végén.
2011. szept. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Hahaha, ugye nem vagyunk olyan naivak,hogy elhisszuk, hogy amit megsporolnak rajtunk, azt majd annak a par kivalo diaknak adjak?:)))) Ez annyira edes volt! Meg szep, hogy nem fog senki 10x annyit kapni, mint ma, csak remelni merem,hogy ezt egy 18-20eves ember irta, es nem egy "erettebb".
2011. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
hoyy hoyy, 20 (na jó, 21) évesen is lehet igen érett gondolkodású egy ember, és idősebb korban is lehet idealista :)
2011. szept. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:35


Igazad van, de az a kijelentes, nem akartam irni, de tobb mint idealista volt,kiveve ha eddig nem itt elt, inkabb azt mondanam gyerekes. Nem kotekedni akarok, csak gondolkozzunk... Koszonom.

2011. szept. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!