Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik külföldi orvosi diplomá...

Melyik külföldi orvosi diplomát fogadják el az USA-ban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ők csak a sajátjukat fogadják el sajnos. Kutató orvosnak ki lehet menni bármely országban szerzett diplomával. Nem lehetetlen amúgy a helyzet. Ha ki akarsz menni, le kell tenni egy három lépcsős vizsgát. Ez a vizsga nem annyira könnyű, de nem ez a fő baj vele, hanem az, hogy nagyon drága. Nem akarok hülyeséget mondani, de azt hiszem, h párszor tíz millió ft. Ha ól emlékszem vannak bizonyos orvosi szakok, amikre csak született amerikai állampolgár pályázhat (szív-, ideg-, ortopéd sebész). Remélem segítettem, amúgy miért kérdezted?
2011. ápr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat segítettél.Igazából azért kérdeztem mert tudtam,hogy a magyar diplomát nem fogadják el de reménykedtem benne,hogy talán néhány ország diplomáját elfogadják ahol nem olyan drága az egyetem mint Amerikában, mert nincs annyi pénzünk,hogy ott járhassak egyetemre,de mindenképpen ott szeretnék majd dolgozni...

És még az lenne a kérdésem,hogy az Angliai egyetemekét miért nem fogadják el,hiszen az is angol nyelvű ,nem?

2011. ápr. 21. 20:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Amerikaiak csak a saját orvosi diplomájukat fogadják el. Ha kinn akarsz orvosként dolgozni akkor miután megvan a magyar orvosi diplomád, kinnt jelentkezned kell úgynevezett 'kiegészítő' képzésre, ami azt hiszem 2 éves, de iszonyatosan drága és bekerülni még nehezebb. Ha ezt elvégezted akkor utána teheted le a vizsgát, hogy tényleg orvos lehess.
2011. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
19%

Miért akarsz te kint dolgozni?? :D


Ott sem fizetik meg őket, te nem láttad a vészhelyzetet???


Szerintem hagyd az amerikai álmot, és legyél itthon fogorvos, vagy ausztriában, mert nem kell amerikáig menni, hogy hülyére keresd magad!

2011. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért nem fogadják el az angliait, mert nem a nyelvvel van gondjuk, hanem egyszerűen azzal, h máshol csináltad. Az én tudomásom szerint nem kell 2 éves képzés, csak 3 vizsga, de viszonylag nehéz, és nagyon sokba kerül. Sajnos az az ország nagyon szép kívülről, de belül rohad az egész. Nem tudom, hogy milyen indíttatásból szeretnél ott dolgozni, sok motiváció lehet. Pl. ha családod, vagy párod ott él, akkor megértem, de ha nagyon el akarsz menni a kontinensről, akkor mindenképpen Kanadát javaslom, nagyon szép ország, sokkal toleránsabbak ,ott nem csak a kanadai a jó fiú, hanem neked is elfogadják a diplomádat.

USA-ban sokkal nagyobb a nyomor, mint az ember gondolná. 1Jövő héten lesz az utolsó vizsgám az orvosin, és tudom, h teljesen kiborulnék, ha nem láthatnék el valakit, aki rászorul, pedig képes lennék rá, csak amiatt, h nincs biztosítása. És tényleg nem láthatod el az USÁ-ban, mert különben neked kell kifizetnd a több milliós számlát. Ez nem csak az elveimmel, önmagammal áll ellentétben, hanem azzal is, amiért ide jöttem, amit megfogad minden orvos, aki végez, nem bírnám csinálni, nagyon szemét egy ország az, és az egészségügy csak egy dolog.

Ne haragudj, nem akartam szentbeszédet tartani, semmi közöm hozzá, hogy hova mész. Nagyon sok sikert kívánok neked az egyetemhez, és a munkádhoz!

2011. ápr. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!!:)
2011. máj. 1. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!