Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha külfölre szeretnék menni...

Ha külfölre szeretnék menni tovább tanulni pontosan milyen éretségi kell hozzá? És hallottam hogy nyel vizsga kell hozzá? De én szakközépiskolába megyek és ott nekem bísztosítanak nyelv vizsgát vagy azt is tanulnom kell külön az iskolától?

Figyelt kérdés
És ha nekem nem az angol nyelvvizsga hanem a spanyol volna szükséges azt a suliban is le lehet rakni?
2011. máj. 27. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, kérlek, írj rendesen magyarul, mert nem tanulhatsz meg rendesen egy idegen nyelvet, ha a sajátodon sem tudsz. Ne haragudj, bocsi, de nagyon zavaró ez az össze-visszaság.


Ebből a fenti keszekuszaságból azt vettem ki, hogy spanyol nyelvterületre szeretnél menni. A középiskolád, ha csak nem nyelvvizsgaközpont is egyben, nem fog neked biztosítani nyelvvizsgát. De miért nem kérdezed ezt meg a szakközépiskolában, hogy mik a lehetőségeid? Általában a nyelvvizsgát külön kell elintézned. Ha külföldre mész egyetemre, ott sokkal többet számít az, valójában mennyire beszéled jól a nyelvet. A nyelvvizsga nem haszontalan dolog, de kb. egy felsőfokú szint az, ami alkalmassá tesz arra, hogy be merj vállalni kint középiskola után nyelvtanulást. Ha megvan a biztos nyelvtudás, utána már könnyen utána tudsz nézni idegen nyelven is a továbbtanulási lehetőségeidnek. Általában egyébként az érettségit a külföldi továbbtanuláshoz honosíttatni kell (le kell fordíttatni hivatalosan az adott ország nyelvére). Az biztos, hogy a magyar helyesírásodon javítanod kell, mert ezzel a minőséggel még a magyar érettségin sem engednek át! Remélem, tudtam segíteni.

2011. máj. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
okés köszi a segítséget csak a billentyűk rosszak azért írtam el!!!
2011. máj. 31. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!