Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Jövőre 12-es leszek és szeretn...

Jövőre 12-es leszek és szeretnék amerikai egyetemekre jelentkezni majd, ez lehetséges? És mennyi az esély a felvételre?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 23:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgasd!

[link]

2011. jún. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Jó az a cikk, amit az első linkelt.

Én még hozzábiggyeszteném az évi pármilliós tandíjat + megélhetési költségeket.

2011. jún. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%
Előzőnek írnám, hogy van Fullbright ösztöndíj, az ha jól emlékszem 30.000 dollárt fedez a tandíjból + még szállásra is ad pénzt. Mondjuk egy MIT vagy Caltech tandíja persze ennél jóval több, de egy közepes egyetemre elég.
2011. jún. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,a cikket végigolvasom :D
2011. jún. 10. 05:28
 5/34 anonim ***** válasza:
88%
ez tényleg jó oldal de vajon dél-amerikával is ez a helyzet?
2011. jún. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Kösd fel a nadrágot, ha Amerikában akarsz egyetemre járni.

Teljesen más az oktatás is, és az egyetemi élet is, mint itthon, és nagyon-nagyon drága.

Miért akarsz egyébként oda menni?

És melyik Egyetemre?

És mit akarsz tanulni?

2011. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%
Tisztában vagyok vele hogy drága de ha jól tanulok remélem van valami ösztöndíj. Azért mert kiskorom óta színházakba szerepelek és a magyar színművészetitt hiába végig vinném meg felis vennének nem érnék vele semmit mert most is színházba vok. Ellenben egy Dél-amerikaival mert hallottam hogy ott rengeteg színegyetem van de ha sz mégse sikerülne még az orvosit is megpróbálnám ÖSZTÖNDÍJJAL mert baromi drágák.
2011. jún. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok:

A Fulbright ösztöndíjat ismerem, de arról tudni kell, hogy hatalmas a túljelentkezés és a verseny a helyekért. Nagyon jó tanulmányi és tudományos eredményekkel kell rendelkezni, és általában nem árt egy zsebben lévő BA vagy MA diploma a kijutáshoz.

Ha a kérdező ilyen jó képességű, akkor jó esélyei vannak.

2011. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
másodiknak: Nem hogy nem egy árt egy Bsc vagy Msc diploma, hanem feltétele is az ösztöndíjnak :) Ezért nem pályáztam még én.. :p
2011. jún. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
hát én még csak gimis vagyok úgyhogy nincs diplomám ugye :S nem vagyok a legjobb tanuló, de nagyon rossz sem vagyok.. 4,5-ös átlag általában. én azért szeretnék kint tanulni külföldön, mert valószínű hogy több az esélyem munkahelyet találni.
2011. jún. 10. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!