Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikai egyetemekre jelentkez...

Amerikai egyetemekre jelentkezési feltételek?

Figyelt kérdés
Mik a feltételei annak, hogy jelentkezzek egy Amerikai egyetemre? Hallottam, hogy le kell tenni különböző vizsgákat, amik az érettségire hasonlítanak, de sokkal inkább kompetenciaalapúak, meg gondolom TOEFL vizsga is kell. Gondolom a sok pénz meg a jó versenyeredmények is fontosak. Ezek mellett még valami kell? Mennyire fontosak pl. a publikációk? Igaz az, hogy 60000 USD alatti összjövedelmű családok diákjainak ingyenes az egyetem?
2011. szept. 4. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom nincsen ingyenes egyetem USÁ-ban, max ösztöndíjjal, vagy valami speciális programmal tudnál olcsóbban tanulni. Általában a külföldieknek még drágább az egyetem. A megélhetésről meg már ne is beszéljünk.

Valaki javítson ki, ha tévedek.

2011. szept. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik barátom idén nyert felvételt egy neves Amerikai egyetemre. (Ösztöndíjas alapon)

De ő már középiskolában egy pályázat útján kijutott egy Franciaországi középiskolába, ott is érettségizett le. Az ösztöndíját is így kapta. Ha nincs sok pénzed, szinte lehetetlen kijutni. Az, hogy 60.000 USD (ha van ilyen egyáltalán), rád biztosan nem vonatkozik, mivel nem amerikai állampolgár vagy.

2011. szept. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudtommal ez nem csak az amerikaiakra vonatkozik, és azt hallottam, hogy viszonylag friss, kb. 1 éves dologról van szó.
2011. szept. 4. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:

SAT, TOEFl/IELTs, meg amit kernek. Publikaciokat ember el nem var BA jelentkezenel, hiszen graduate szinten se varjak el. Viszont a kulonfele extraCV reszek, versenyek, ahogy irtad, stb, nagyon fontosak. Mondjuk az "egy Amerikai egyetemre" kicsit tag, van beloluk bo 6000, aminek a 90%-a hulladek, vallasi es egyeb szarok. Van kb. 150 Tier I-es egyetem, meg mondjuk 100 jo LAC, meg meg kb. 100 regionalisan top egyetem/college, es kb. ennyi. Meg kell nezni a vilagranglistakat, es az USNews szent listajat.


Sok egyetem felvetelije "need blind", tehat elvileg kuntakintekent is kaphatsz teljes osztondijat, ez nehez, de nem lehetetlen. Azt viszony nem tudom, hogy az osszjovefdelem kire vonatkozik, tippem szerint ez valoban csak az amerikai allampolgarokra...

2011. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Mi az az "LAC"? Publikációkat nem várnak el, de ha tegyük fel megjelent írásom újságokban, előadtam konferenciákon, értékelik vajon? Versenyek közül OKTV illetve egyéb hazai versenyeket emeljek ki, vagy nemzetköziket?
2011. szept. 5. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

A LAC a "Liberal Arts College" roviditese, elit maganfoiskolakra utal, amelyek kis diakletszammal operalnak (ergo nagyon nagy figyelmet szentelnek a diakra), amik alapvetoen BA kepzesre szakosodtak, de egyes esetekben felkinalnak MA es PhD kepzeseket is. A legjobb LAC-ok nagyon nagy preztizzsel birnak, igaz, az USA-n kivul a tobbseguk relative kevesbe ismert.


Az abszolut csucs ezek kozul a Dartmouth, ami mondjuk mar inkabb kutatoegyetem, mint LAC, a vilagranglistakon sincs rossz helyezese (a LAC-ok inkabb oktatatnak, mint kutatnak) [link] de van meg egypar nagyon neves, Swarthmore, Williams, Wesleyan, stb. A LAC igazi amerikai jelenseg, meg Kanadaban van par, de nem jellemzo, Europaban plane nem.


Arrol, hogy mit kell kidomboritani, erdemes "szakembert" megkerdezni, aki tudja az amerikai felvetelik csinjat-binjat, (csak grad. schoolos tapasztalataim vannak itt). Az azonban logikusnak tunik, hogy inkabb a nemzetkozi dolgokat erdemes eloterbe tenni, elvegre azok jobban "merhetoek" mint a magyar eredmenyek - amiket persze szinten nem kell elsuvasztani, sot. Cikk, stb, szinten mindig jol jon :)

2011. szept. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2011. szept. 5. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!