Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmusra lenne így esélyem?

Erasmusra lenne így esélyem?

Figyelt kérdés

"Csak" Ausztriába szeretnék kimenni, majd jövőre adnám be a pályázatot, egy évre lehet kimenni. Mivel jövő tavasszal adom le a pályázatot, így a mostani félévem is beleszámít az értékelésbe. Ma lett vége a vizsgáimnak, és 3,8-as átlaggal végeztem. A pályázat leadásáig meg szeretném a felsőfokú német nyelvvizsgát is letenni, jelenleg középfokúm már van. Mennyi esélyem lehet így kimenni? A feltételek közt az van, hogy jó tanulmányi átlag, illetve az oktatás nyelvének középfokú ismerete. Plusz pontnak veszik majd, ha nekem nem középfokúm, hanem felsőfokúm lesz majd? Illetve ti milyen átlaggal mentetek ki?

Tudom, kissé korai a kérdés, de szeretném majd eszerint intézni a dolgaimat.


2011. jún. 15. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan melyik egyetemre jársz, és melyikbe szeretnél menni?

A 3,8-as átlaggal már lehet esélyed, de ez nagyon a szaktól függ. Én 4,5-ös átlaggal megyek ki jövő félévben, de nálunk például annyira nem elterjedt, így mindenki aki pályázott és elérte a minimális szintet (3,0-s görgetett átlag) az nyert.

De ez a nálunk = mi karunkon. Egyetem szinten más a helyzet, ott nagyon nagy túljelentkezés volt.

Ha még pontot akarsz, akkor az őszi félévben írj TDK-t, arra nagyon sok pont jár.

2011. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs olyan nagy túljelentkezés, az egész kb 100 fős szakról küldenek 2 embert, de múlt évben sem jelentkezett senki. Idán még nem tudjuk, jelentkeztek-e. Jövőre pedig az én évfolyamomon a sor, majd kiderül. De nem szokott hatalmas túljelentkezés lenni, mivel az osztrák határ mellett élünk (NYME-re járok), és nem túl nagy kunszt az egész Ausztria-dolog. Kevesen vagyunk csak, akik külföldre szeretnének menni később, és élnek a lehetőséggel, hisz ez nyelvtanulás szempontjából csodás lehetőség.

Egyébként az őszi félévi szakmedián 3,6 volt, de most lehet, kicsivel több lesz. Sajnos ezt sem tudom még, még csak elsőévesek nagyunk, így nehéz felmérni, milyen a társaság teljesítménye, de nem túl nehéz szak.

2011. jún. 15. 21:26
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, és Eisenstadtba mennék.
2011. jún. 15. 21:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is NYME-be készülök gazdinfóra. :D Mit tudsz mesélni a helyről? Melyik kar melyik szakán vagy?
2011. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát ha nem jelentkezik más, akkor tuti.

Nálunk olyan csaj volt kint egy évet Finnországban, aki jó, ha pár tárgyat letett addig 2 év alatt. Nem épp szorgalmas és mintapéldány, mondjuk pénze az van, de nem hiszem, hogy számít... vagy mégis? :D

Annyira nem veszik ezt az egészet véresen komolyan, max akkor nehéz a szitu, ha többen pályáznak arra a helyre, mint ahányat kiküldenek.

2011. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk úgy van, hogy van egy lista az egyetemekről, és hogy melyik karnak van oda "kötése", és hány ember mehet összesen.

Ha te jelentkezel egy olyanra, ami a te karodnál van "kötésben", akkor oda a többi olyannal versenyzel, aki szintén oda jelentkezett a karodról. Ha olyan helyre jelentkezel, ami másik kar kötésében van, akkor oda ha jelentkezett bárki is a másik karról élből övé a hely veled szemben, legyen bármennyi pontod is.


Általában szoktak megadni egy minimális szintet, ami alatt nem pályázhatsz. Nálunk ez 3.0-s görgetett(!) átlag, ami már az emberek nagy részét kiszűri (BME).


Ja és van egy olyan limit is, hogy karonként max x ember kaphat támogatást. Tehát te elnyerheted a pályázatot, ha nem vagy benne a legjobb x emberben, akkor nem kapsz havi kb 300 eurós támogatást.

2011. jún. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, a pénzes dolog, ha így van, elég gáz, ugyanis a suli tele van büfészakokkal, ahol 4-5 közötti szakmedián a minimum mindig, de van, ahol 5 feletti szokott lenni. Nálunk 3,6 volt, előtte a másodéveseknek 1,3, majd 3,1. :D De ahogy nézem az idei pályázatot, a karról sok helyről nem lehet menni (intézetenként meg van határozva, ki hova mehet), szóval ezzel lehet nem lesz gond. Viszont az egész egyetemről sokan mennek, főleg tesisek, nyelvszakosok...

A pályázatnál az intézet úgy lett meghatározva a mi esetünkben, hogy csak a mi szakunk mehet ki Eisenstadtba. Szóval jövőre vagy az én csoportomból jelentkeznek, vagy senki, ezt pedig 40-50 ember esetén fel tudom mérni, mindenkit ismerek.


"Én is NYME-be készülök gazdinfóra. :D Mit tudsz mesélni a helyről? Melyik kar melyik szakán vagy?"


Én Szombathelyre járok, gazdálkodási és menedzsment szakra. De a barátom volt gazdinfón Sopronban, pár év után otthagyta, mert nagyon nehéz volt és sokat csúszott már! Elég kemény szak, volt, hogy az 1,6-os átlagára tanulmányi ösztöndíjat kapott! Ha nagyon jó vagy matekból és infóból, akkor talán menni fog, de tényleg elég húzós lehet. Sajnos a felvételi pontszám nem arányos ezeken a szakokon az ott elvárt teljesítménnyel. Lazán be lehet kerülni államira, mégis nagyon nehéz maga a szak, nagyon kevesen végzik el időben. :/

2011. jún. 16. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!