Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Miért nem jelentkezik senki...

Miért nem jelentkezik senki erasmusra?

Figyelt kérdés

Az erasmus volt az egyik legjobb dolog, ami egyetem alatt történt velem - megtanultam egy idegen nyelvet, és mivel az ösztöndíj hosszabb időre szól, mint ameddig a suli tart, még egy hónapot dolgozni is tudtam, így anyagilag is jól jöttem ki.

Viszont most láttam (és korábbi félévekben is így volt), hogy írtak ki pótpályázatot következő félévre, mert (kíváncsiságból összeszámoltam) még közel 400 üres hely van.

Mi az oka annak, hogy nem jelentkeztek? Nem akartok csúszni? Mert más nem jut eszembe.


2011. szept. 6. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Talán vannak költségek amit magunknak kell állni?
2011. szept. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon vonz, vagy is szívesen mennék, de nem akarok csúszni. Így is két évvel később kerültem egyetemre, mint szokás (évvesztesség, 5 évfolyamos gimi, blabla)... Négy éves képzésre járok, utána szeretnék tovább menni mesterképzésre. Ha most csúszok fél évet, akkor csak keresztfélévben tudnék felvételizni, akkor meg többnyire egyáltalán nem indul állami támogatással mesterképzés, ami nekem nem túl jó... Csúszhatnék egy egész évet, de akkor meg az lebeg a szemem előtt, hogy úristen így is már közel leszek a 30-hoz mire végzek a tanulmányaimmal, hát még plusz egy évvel.

Szóval nagyon sanyarog a szívem, mert tényleg jó lenne, de egyelőre ezek visszatartanak. Igyekszem tartani magamban a lelket, hogy majd talán mesterképzésen összejön, az csak másfél év, marad egy félév erre, de ezek csak ábrándok. :)

2011. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarják ott hagyni a szerlemket, vagy az egyedülállóként őket nevelő édesanyjukat, nem tudják kifizetni a költségeket, amelyekkel ez jár stb. Sok oka lehet.
2011. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Költségek. Jogos. Nekem is többen mondták, hogy félmillió nélkül el se induljak. Meg is ijedtem, mikor megláttam, hogy az ösztöndíjam a kolira és a kiutazásra lesz elég. Aztán mikor elpanaszoltam egy ismerősnek, ő azt mondta , inkább örüljek - hiszen itthon még a lakhatást is magamnak kell megoldanom, így meg fél évig fizetik külföldön a szállásomat. Persze, kajára kell költeni, de hát arra itthon is kell. És ahogy írtam, még néhány hetet dolgozni is tudtam (egy gyárban, tehát nem a piacképes bölcsész szakom vagy a nyelvtudásom miatt), így jobban jöttem ki anyagilag, mintha itthon diákmunkáztam volna. Spóroltam, de ez nem jelentette azt, hogy kihagytam az erasmus bulikat, vagy bármit. Persze nem voltam ott mindig mindenhol, de nem érzem, hogy bármi fontos kimaradt volna.


A csúszást megértem. Bár.. a kint elvégzett kurzusaimat mind el tudtam fogadtatni, és ezzel párhuzamosan itt is vettem fel órákat, amikből azután vizsgáztam, hogy hazajöttem.

2011. szept. 6. 12:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Aki szülőt, barátot/barátnőt nem akar itthon hagyni, arra nem tudok ellenérvet:) Ez jogos.
2011. szept. 6. 12:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bar en soha nem voltam Erasmusos (nem is MO.-on tanulok, mondjuk :D), azt azonban hallottam, hogy a megelhetesi koltsegek teren nagy a szoras. Magyaran kb. hasonlo osszegeket kapnak a resztvevok, de az a penz, amibol mondjuk Spanyolorszagbol nagyjabol, ha szukosen is, de elvagy, pl. Norvegia eseteben kenyerre sem nagyon eleg.


A masik megjegyzesem, hogy a kapuk tarva-nyitva vannak, egyre egyszerubb magat a teljes kepzest is kulfoldon megcsinalni, hiszen), szamos orszagban ugyan azok a jogok illetik meg az Eu polgart mint az orszag sajat allampolgarait, es ez a kepzesekre, es azok penzugyi vonzataira is igaz.

2011. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Feltételezem hogy az egyik fö oka az anyagi kérdések. Mivel ugy is nincs elég jelentkezö többet érne ha kevesseb számu ösztöndijat irnának ki de nagyob öszegékel.Legalab anak aki ki akar menni ne legyenek anyagi gondjai.

Elnézést a hejesirási hibáké.

2011. szept. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!