Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van magyarnak lehetősége erre?

Van magyarnak lehetősége erre?

Figyelt kérdés
Harvard, Yale, Georgetown, Princeton, Oxford... néhány a legnagyobbak közül... Szerintetek mit kell azért teljesíteni, hogy felvételt nyerhessen vki ezekre az igen jó hírű és színvonalas intézményekbe?
2011. jún. 17. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sok pénz
2011. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga és sok pénz.
2011. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen van :)


Néhány magyar egyetem kapcsolatot ápol pl a Princetonnal és ha nagyon jók a jegyeid a tanárok ajánlhatnak és kimehetsz csereprogrammal.

Ha ott szeretnéd elkezdeni az sem lehetetlen :) Ott nem az érettségidet nézik...saját felvételi van és azon kell jól teljesítened pluszban le kell tenned valamelyik amerikai vizsgát(pl SAT). Az összes iratodat érvényerssé kell tenned, hogy ott is elfogadják. kb ennyi. Ja és mivel nem vagy amerikai állampolgár, így azt hiszem olyan 50 millió forintnak megfelelő összeg egy félév. Sok sikert! :)


ja és nemzetközi (toefl) felsőfokú nyelvvizsgát kell tenned!

2011. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Amerikában MINDEN egyetem fizetős. Nincs olyan hogy államilag támogatott, még amcsiknak sem, külföldinek még inkább nem. És ami még mindig igaz, hogy minél jobb az egyetem, annál drágább. Pl MIT-n egy év az olyan $40.000 körül van, szaktól függően.


A felvételire ettől még persze van esélyed. Meg kell írni a tesztjüket, és kell egy speciális nyelvvizsga is hozzá.


Vagy ösztöndíjjal mész ki, bár ahhoz jól kell tanulni (nagyon), mivel mindenki USA-ba akar kijutni.

2011. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És melyik magyar egyetem? tudsz olyat mondani amelyik kapcsolatban van ilyen nagy egyetemekkel? :D
2011. jún. 18. 17:03
 6/12 A kérdező kommentje:
Én a Pécsi Orvostudományi egyetemre szeretnék majd felvételizni és úgy megpályázni egy ösztöndíjat... hogy onnan lehet e majd tovább lépni ilyen irányba vagy próbálkozzak másik magyar egyetemmel aminek vannak ilyen kapcsolataik? :)
2011. jún. 18. 17:07
 7/12 anonim ***** válasza:

a SOTE kapcsolatban van pl a Princetonnal ezt tudom.

Amúgy kint tényleg minden egyetem fizetős. Szóval ott nem úgy van, hogy jól tanulsz mehetsz államira, ha hülye vagy de gazdag akkor meg mész költségesre. Mondjuk szerintem az sokkal jobb, mint itt magyarországon. Na de ez van. Hajrá Magyarorszáág!! :D

2011. jún. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
egy felvételi vizsgát kell megírnod kinn s az alapján döntik el.ha nagyon nagyon okos vagy, s nagyon jól beszélsz angolul akkor van esélyed, ha kb az iq-d nagyon magasan van.további infoért várom leveledet nyogodtan mert én is érdeklődtem ez után tudom mi van...ennyit mondtak, hogy 5%nyi embert vesznek általában föl, s sztem egy magyarnak erre kevés az esélye mert nem tudunk annyira jól mint ők!
2011. jún. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is az USA-ban gondolkodom. Ha nem is ott fogok tanulni, de ott szeretnék dolgozni és élni, ez biztos!

Zudom, hogy drága egy egyetem, nem is kicsit. De van-e diákhitelre lehetőség, hogy az egyetem díját majd a munkábaállás után fizessem be? Úgy sokkal könnyebb volna...

2011. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A Georgetown nem nagyon illik a listaba; ketsegkivul nagy preztizzsel biro intezmeny, de egy (vagy inkabb ket) kategoriaval lejebb mint a tobbi.


Egyebkent, bar nyilvan sehol sem art, ha penzed van, a dolog nem azon all, vagy bukik. Kozkeletu magyar tevedes, hogy valakit az amlitettek felvesznek csak azert, mert penze van. Nem, a papirjat alig, hogy megpillantva az megy is a kukaba, ha nincs mogotte rendkivul komoly, csucsteljesitmeny.


Vicces is lenne, ha a vilag csucs egyetemei pusztan penz alapjan vennenek fel diakokat....

2011. aug. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!