Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Máltai egyetemen milyen...

Máltai egyetemen milyen nyelven oktatnak?

Figyelt kérdés

mert olvastam olyat hogy ugye az anyanyelv az máltai 91% angol 6% a többii az egyéb. De aztmondták/írták hogy minden eber beszéli ott az angolt, és a máltai egyetem honlapja is angol pl

[link]

szoval nem tudom hogy honnan kéne biztos információhoz jutnom. Ha valki tud segiteni nekem vagy oldalt linkelni azt nagyon megköszönném.


2011. júl. 1. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb információt az egyetemtől fogod kapni: írj nekik egy e-mailt.
2011. júl. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem azért, de az ilyen kis országoknak egy két kivételtől eltekintve híresen alacsony színvonalú a felsőoktatásuk, így már a kormányok is arra ösztönzik a fiatalokat, hogy szerezzenek külföldön diplomát és utána költözzenek vissza.
2011. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy én értelmezem a honlapjuk alapján biztosan angolul, mert a tárgyak nevei is angolul vannak.

De miért akarsz pont Máltára menni? Máshol is van ingyenes oktatás, és színvonalasabb egyetemek is vannak!

2011. júl. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nagyon megtetszett az ortszág olyan egzotikus régi, hangulatos.És mindenképpen külföldön szeretném folytatni a tanulmányaimat tapasztalatszerzés és a nyelv céljából.tudom hogy a következő országokban nem kell fizetni a felsőoktatásban való részvételért: Luxemburg, Dánia, Görögország, Csehország, Lengyelország, Málta.csak az a baj hogy tapasztalatlan vagyok és nem tudom hogy melyik országban szinvonalas a képzés.Meg csak angolul tudok és Máltában ugye angol nyelvű egyetemekből sok van (Fizetös egyetemre nem akarok menni mert nincs pénzem és ösztöndijam sincs) Szóval ha valaki tudna nekem segiteni hogy a felsorolt országokban hol van a legszínvonalasabb képzés azt nagyon megköszöném.
2011. júl. 1. 20:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnél fizetni, és nem közgazdásznak készülsz,akkor marad Málta. Én északon tanultam. Dániában 1-2 képzés ugyan van angolul, de azok általában üzleti képzések, és mindenki tudja, hogy az angol képzés nagyon gyatra, a dán népfőiskolán oktatnak ilyesmit,ott rengeteg külföldi van. Őszintén? Azt nem ajánlom, attól még Málta is jobb, valamint nagyon drága északon az élet. Lengyeleknél olcsóbb, megpróbálhatnád,ha tudnál lengyelül.
2011. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Drágát értsd úgy,hogy még a német évfolyamtásaim is folyton rinyáltak,hogy túl drága...

Ezt nem azért írtam,amiért általában ide írják a gyakra,hogy elrettentsenek,csak ha valami a németek pénztárcájának is túl húzós, ahol a minimálbér kb annyi,mint itt egy menő informatikus fizetése,akkor az elgondolkodtató,te pedig írtad, hogy nem szeretnél költségesre menni,tehát nem vet fel a pénz. Remélem valamit tudtam segíteni.

2011. júl. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dániában vígan el lehet lenni egyetemmel és kis munkával. Ha nem népfőiskolára mész, akkor a színvonal kifejezetten magas. Tényleg leginkább gazdasági és üzleti képzések vannak, közülük kiemelkedik a Copenhagen Business School. Kolit már 70k/hóért is találni Koppenhágában is, ami iszonyat jó ár ott, a minimálbér pedig valamivel több, mint 3000 Ft/óra. Kaja egy kicsit drágább, mint itthon, de nem vészesen, ami hajmeresztő, azok a szolgáltatások és a szórakozás.

Egyébként nincs tandíj Svédországban, Norvégiában és Finnországban sem, de ott csak kis unalmas vidéki városokban van angol nyelvű oktatás.

2011. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a felsoroltak közül egyértelműen, kétséget kizáróan Dániában van a legjobb színvonal. Sajnos az életszínvonal sem magyar pénztárcára van ott méretezve.


De mivel jövő szeptemberre már nem tudsz jelentkezni sehova. Ezért még simán tudsz 1 év múlvára ösztöndíjat is szerezni, mert azokat általában 1 évre előre kell.

2011. júl. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos válaszokat:)
2011. júl. 2. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!