Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen lesz az első pár nap...

Milyen lesz az első pár nap au pairként?

Figyelt kérdés

tapasztalatokra lennék nagyon nagyon kíváncsi!!

mire számítsak az első pár napban?milyen lesz?(3 gyerekes családhoz megyek)


2011. júl. 13. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én Németországban voltam először au-pair, ott nekem az első nap derült ki, hogy nem is ott fogok lakni, ahol a gyerekek vannak, hanem pár hazzal arrébb, a nagyszülőknél (Oma, Opa), mert csak ott tudnak külön szobát biztosítani.. XD


ez úgy elég negatívan érintett, az első napokban folyton azt kérdeztem, miért nem lehetett ezt előre közölni velem, mielőtt kimentem volna.. Később rájöttem, hogy jobb is volt talán így. Végül több mint egy évig a családnál voltam.


Voltam Svájcban is au-pair, úgy mentem ki, hogy akkor már tényleg jól tudtam németül.. A család viszont ugye svájci németet beszélte, és abból semmit nem értettem. A 3. naptól kezdve megunták, hogy nekem mindig "hochdeutsch"-ra lefordítják amit mondanak, így a kommunikáció minimális volt a családdal. A gyerek egy idő után felfogta, hogy én nem tudok svájciul, csak németül XD

Egy hónap után hazajöttem.


Főleg a németországi helyre volt igaz, hogy többet kellett dolgoznom, mint a hivatalosan előírt napi 5 óra. Meg ha nem lett volna kutya és macska, akkor napi 1 órával kevesebb munkám lett volna, mert a kutya pl. mindig összekoszította a lakást, a macska meg mindig útban volt, ha felmostam vagy porszívóztam vagy ilyesmi.. XD


Szóval én azt mondanám, az első napokban szerintem több lesz a negatív mint pozitív dolog, de összességében biztosan jó lesz, én sem bántam meg, hogy kimentem. Ez függ a család hozzáállásától is, a gyerekek életkorától is, és a nyelvtudásodtól is, (bár az au-pairnek pont az lenne a lényege, hogy nyelvet tanulni mész, biztos vagyok benne, hogy aki még nem beszéli annyira a nyelvet, annak nehezebb lesz a beilleszkedés, mint pl. annak, aki egy középfok közeli tudásszinttel megy ki.)


Ennyi jutott eszembe az én első napjaimról.

Melyik országba mész egyébként?

2011. júl. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!