Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol érdemes külföldön továbbta...

Hol érdemes külföldön továbbtanulni? Lakbér? Nyelvvizsga? Megélhetés? Munkavállalás? (Skócia, Dánia, Finnország stb? )

Figyelt kérdés

Olyan helyekre gondoltam ahol ingyenes egyetemek vannak, mivel nincs keretem egy fizetős iskolára...

Ami érdekelne: rendezvényszervezés, design (több területen),idegenforgalom


2011. júl. 19. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
89%

tavaly egyik rokonomnál voltunk vendégségben nyáron Turkuban (Finnország) és ott ugye ingyenes a tanulás, de amugy az élet nagyon drága, tehát ha ki akarsz menni, akkor nagyon sok pénzt kell félretenni, a lakbár kb 500euró rezsivel, és még a megélhetésről nem is beszéltünk, mert az élelmiszerek sem olcsók, legalábbis egy hazai észjárásával, de az ottani fizetésekhez képest reálisak

én csak ajánlani tudom finnországot, nagyon szép hely, jó a közbiztonság minden csupa zöld és mindenhol fák, erdők vannak, a levegő tiszta, és az emberek barátságosak, nem olyan idegbetegek mint itthon, tervezem, hogy pár év múlva én is kimegyek oda

2011. júl. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Hát Skóciának az az előnye, hogy angolul van minden szak, úgyhogy tudsz egy Cambridge felsővel vagy egy nagyon jó IELTS nyelvvizsával jelentkezni. Míg mondjuk Svédo., Finnország, Norvégia is ingyenes, de kevés szak van angol nyelven oktatva. Norvégiában én pl nem is találtam.

Másrészt én azért nem választanám Skóciát, mert ott angol anyanyelvűek közt leszek,és én nagyon tartok attól hogy nem fog olyan jól menni nekem, mint a helyieknek és az évfolyam alja lennék..

Ezért gondoltam Svédországot, az angol nyelvű képzésen gondolom főként nemzetköziek lennénk, így nem lennék egyedül akinek minden idegen ott. És nem mellesleg voltam már Finnországban, nagyon imádtam, tényleg 10/10-es ország, azt választanám én is, ha lenne angolul az a szak, ahova menni szeretnék..

2011. júl. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!