Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan működik a külföldi...

Hogyan működik a külföldi egyetemre való jelentkezés?

Figyelt kérdés

Amikor februárban megkapom a jelentkezési lapom, azon feltudok tüntetni külföldi egyetemet is magyaron kívül? Mi van akkor, ha az adott egyetemre korábban kell jelentkezni? jelentkezek a neten, aztán később ezt a jelentkezési lapon is fel kell tüntetni? vagy hogy van ez? lehetséges, hogy nem is kell a lap? Ilyenkor viszont jelölhetek ugyanúgy 3 magyar egyetemet 9000 Ft-ért?


Melyik orvosi egyetemet tudnátok ajánlani, főként az Egyesült-Királyságon belül? A skót Napier egyetemen mit érdemes tanulni?


2011. okt. 21. 20:02
 1/9 reptoid ***** válasza:
19%

Megnézem én, hogy mikor szervezi meg neked a magyar adminisztráció a te külföldi felvételidet :D

LOL

2011. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

reptoid, neked miért nem szakadt anyádba a fejed?


kérdező!


erről az illetékes alkalmazottat kérdezd meg a középiskolában, ahol tanulsz, neki tudnia KELL segíteni

országonként is másképp van egyrészt, másrészt pl. Németországban nagyon sokszor intézményenként is

2011. okt. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

UK-ban az orvosira bekerülni necces, jobb minél hamarabb elkezdeni szervezni a dolgokat.


A Napier Unira járt több ismerősöm is zoológiára, egyikük otthagyta (bár szerette), a másik pedig harmadéves.

2011. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez a dolog országonként változó, sőt gyakran egyemenként is. Van úgy, hogy az egyetemre kell elmenni felvételizni és beszámítják az érettségi pontjaidat.


Azt ajánlom, keress egyetemet magadnak, aztán böngészd át a honlapjukat. Az Egyesült Királyságban mindegyiknek van külön tájékoztatója a külföldi diákokat illetően. Itt leírják, hogy milyen követelményeknek kell megfelelned, hogy szóba álljanak veled, pl átlagosztályzat, nyelvtudás (IELTS/TOEFL) vizsga mindenképpen kell), kell-e ajánlólevél valamelyik tanártól stb. Sajnos orvosi egyetemet nem tudok ajánlani, abban nem vagyok otthon :-)

2011. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a második és harmadik válaszolónak nagyon szépen köszönöm, igazából még én ezt a suliban nem nagyon akarom híresztelni, hogy nekem ilyen terveim vannak, ezért gondoltam első lépésként megkérdezem itt, hogy mégis milyen tapasztalatok stb. vannak... de mindkét válasz hasznos volt köszönöm, megmondom őszintén az USA-ba nem szeretnék jelentkezni, hallottam h ott elég durva a követelményrendszer, bár gondolom Nagy-Britanniába sem annyira egyszerű, de Skóciáról tudom, hogy ott különböző programok segítik az európai diákok egyetemi költségeinek a finanszírozást... és ugye ott van az a bizonyos diákhitel... Németországban van angol nyelvű egyetemi oktatás?
2011. okt. 21. 20:33
 6/9 A kérdező kommentje:
4. válaszolónak is köszönöm :)
2011. okt. 21. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:

4. vagyok.


Németországban nagyon ritka azoknak az egyetemeknek a száma, ahol van angol oktatás. Ha van is, az már inkább mesteren vagy doktorin van. Sima BA szerintem nincs, de megéri utánanézni.

2011. okt. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2. vagyok


igen, van Németországban olyan, ahol angolul folyik az oktatás


én német ösztöndíjjal voltam kint az előző félévben, elsősorban németül gyakorolni, de volt két angol tárgyam is, ezek business english-ek voltak, ergo nem csoda, hogy angolul mentek, de lakótársam (spanyol) csak angolul tanult

2011. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :D
2011. okt. 22. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!