Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol van ingyenes felsőoktatás...

Hol van ingyenes felsőoktatás az EU-ban?

Figyelt kérdés
Azzal tisztában vagyok, hogy Dániában teljesen ingyenes a felsőoktatás, azonban a többi EU-s országról nem sok információm van.
2011. júl. 27. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Finnországban, Norvégiában, Svédországban ingyen van.

Németországban azt hiszem van olyan egyetem ami ingyen van, de csak egy-kettő.

Skóciában van tandíj, de elég minimális, és azt hiszem itt is úgy van, mint Angliában, hogy csak azután kell kifizetned a tandíjat miután elkezdesz dolgozni. De az esetek nagy részében a skót állam állja az EU-sok tandíját, úgyhogy sok esetben nem kell visszafizetni.

2011. júl. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Skóciában teljesen ingyenes, és ha jól tudom, Máltán is.
2011. júl. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Skóciában teljesen ingyenes.

Svédországban is, Finnországban is, és Norvégiában is. Ezekkel csak az a bökkenő, hogy pl. Norvégiában kerestem magamnak egyetemet, de egyet sem találtam , ahol az alapképzés angolul lenne, norvégul pedig nem tudok olyan szinten, hogy egyetemen norvégul tanuljak. Ugyanez Finnországban is.

Így maradt Svédország, ahol jó pár alapszak és mester is van angolul.

2011. júl. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dánia, Finnország, Svédország, Ausztria, Málta, Ciprus, Görögország, Luxemburg, Lengyelország, Skócia, Franciaország.
2011. aug. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Franciaországban nem ingyenes. tény, hogy az évi 174 euró azért nem olyan nagy összeg tandíjként ;) ellenben munkát találni diáknak szinte lehetetlen (persze, persze, függ a helytől is, de ez a tapasztalatom) és hát azért a szállás is elég drága, úgyhogy diákmunkára pl nem alapoznék..
2012. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!