Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik országokban ingyenes a...

Melyik országokban ingyenes a felsőoktatás külföldieknek is?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 12:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyar állampolgároknak ingyenes Dániában, Svédországban, Finnországban, Norvégiában, Franciaországban, Skóciában (még az, de lehet, hogy ez változni fog) és Ausztriában. Ez azt jelenti, hogy félévente csak adminisztrációs díjat kell fizetni, ami max 100 Euro.
2011. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi!

külfölfön is olyan a felvételi eljárás mint nálunk?

arra gondolok, hogy pontok alapján vesznek fel embereket vagy bárki tanulhat bármit?

2011. máj. 3. 12:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egy más valaki vagyok. A válaszom nem. Osztrákoknál például pontok sincsenek, csak beiratkozol, kivéve az orvosit, ott kőkemény felvételi, senkinek nem kell biosz,kémia meg egyéb érettségi. Többi ország meg nagyon változó. Én egyébként Finnországban tanultam, ingyenes, bár aki nem rendelkezik ottani skandináv azonosítószámmal, gyakorlatilag drágább, mint az usa, elég megtévesztő, roppant barátságos nép, egészen addig, amíg az ottaniaknak szóló előnyöket nem akarod élvezni....Csak megélhetés olyan 300 ezer forintban/hónap, ez a minimum,ha kuporogsz....az ottaniaknak, sport,könyvtár,net, minden amit el tudsz képzelni ingyenes, nekünk ezekért is olyan borsos árat kell fizetni, hogy pl. egy amerikai élet ahhoz képest semmi. Egy német csoporttársam folyton panaszkodott, még német pénztárcához mérve is túl drága.
2011. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Dániáról (azon belül Koppenhágáról) tudok írni: számít az érettségi, de a magyar rendszerben érettségizettek sokkal magasabb pontszámokat is kaphatnak a magyar pontoknál az átváltás miatt. A kolit Koppenhágában is meg lehet úszni 2000 korona/hóból (ez kb 72000 Ft), vidéken viszont ennél olcsóbb. A kaja tényleg drágább, mint Magyarországon, de ha nem Camambert-t, bélszínt és francia borokat akarsz venni (hanem jók pl a Lidl és Aldi cuccok), akkor az sem olyan vészes. A város zónákra van felosztva, ezek alapján lehet "bkv"bérletet venni, 2 zónára 10ezer körül van, 3-ra 15ezer/hó, egyébként biciklivel bárhova el lehet jutni, csak meg kell szokni, hogy a bicikliutakon is ugyanolyan forgalom van, mint az utakon.
2011. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én nem válaszolnék, inkább kérdeznék, mert az utóbbi kommentelő nagyon jól értesültnek látszik. A dániai viszonyok érdekelnének: az orvosi ott tényleg egyszerűen megléphetetlen innen Magyarországról, vagy itt is igaz, hogy akár magasabb pontok születhetnek átváltásnál?
2011. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem az utolsó vagyok, de én megjártam a procedúrát és bár bent vagyok, én csak azért mert félig dán vagyok. És tudatosan készültem oda. Szerintem enélkül nem vettek volna fel,de ez az én véleményem, próbálkozni persze szabad, de szerintem az orvosit nem szabad a többi egyetemmel összevetni, na nem azért mert azok fölött áll, hanem szinte minden országban az orvosin komoly létszámkorlátozás és nagyon komoly felvételi van. Tehát csak Magyarországon van az,hogy ugyanúgy "felvételizel" mint bárhova máshova.
2011. máj. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!