Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges hogy végrehajtsam...

Lehetséges hogy végrehajtsam a tervemet ( tovább lent)?

Figyelt kérdés
Elhatároztam már régóta hogy Amerikában szeretnék egyetemre menni.Nem tudom hogy meglesz e rá a pénz mert azt sem tudom hogy mennyiibe kerül ..hallottam már mindent és pontosan nem értem az egyetem honlapján lévő jelöléseket..de szerencsére még van időm.De ha nem gyűlik össze a tandíjat akkor egy évet halasztanék de abban az egy évben kimennék Amerikába dolgozni..valami olyan munkát amihez nem kel semmi végzettség..McDonaldsba stb..és összegyűjtöm a pénzt az egyetemre..nem tudom hogy ez így sikerülhet e..és ha tudok írnátok olyan munkát amit egy fiú is végezhet..mert gondolom az aupairkedés kizárva
2011. aug. 17. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Először is kijutni sem könnyű. Vízum köteles, hacsak nincs egy rokonod aki "meghív" vagy felvesznek egyetemre előre és tudod bizonyítani hogy téged felvettek. Máskülönben nem nagyon kapsz vízumot. Meg hát komoly tesztet kell írnod épp azért mert nem anyanyelvi vagy. Nagyon erős angol tudás kell hozzá. A mekiből meg nem fogsz tudni elég pénzt gyűjteni. Szerintem menj magyar egyetemre, válassz olyan szakot/egyetemet ahol van erasmus lehetőség és amerikába is akár ki tudnak juttatni. Egyetlen esély szerintem hogy ott tanulj. Még ha csak 10 hónapot is.
2011. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Nos, a munkavállalás az USA-ban nem így működik, az sokkal bonyolultabb. Vízum/zöldkártya kell hozzá, azt pedig nem osztogatják egykönnyen, McDolnadsban dolgozni kívánó 18éves végzettség nélkülinek meg szinte tuti nem.

A tandíj félévente (!) 1,5-2 millió forintnyi dollár környékén van egy átlagos egyetemen, mellé jön a lakhatás, étkezés, tananyagok, szórakozás, ruházkodás, utazás stb. És ez csak egyetlen félév. Ha nem vagytok gazdagok, akkor ezt 1-2-3 év alatt nem lehet 'összespórolni'.


Nem tudhatom, mi ez az Amerika-mánia (valószínűleg hiszel a hálivúdi filmeknek, hogy ott minden remek és kolbászból van a kerítés). De ha annyira akarod, ráérsz jobban megtervezni a dolgot, mondjuk egyetemistaként, amikor több lehetőséged van, és az egyetemi életbe is belelátsz.

Vannak ösztöndíjak, főleg alap- vagy mesterdiplomával már rendelkezőknek (bár ezt általában kiemelkedő tanulók kapják), illetve sok hazai egyetemnek van megállapodása amerikai intézményekkel (csereprogram), amivel 1-2 félévig nem kellene tandíjat fizetni, csak megélhetési költségek lennének.

2011. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"mert gondolom az aupairkedés kizárva"

Simán lehetnél, szoktak fiúk is auparkedni:) de Amerikába nagyon sok a bolond család, ott nem lenne jó buli. Menj inkább Angliába, jövőre én is megyek;)

2011. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
kicsit off, de: sajnos az erasmussal nem lehet az USA-ba menni, mert ugye az csak európai országokra érvényes. előzőelőtti válaszoló, nem tudod véletlen, milyen egyetemeknek van szerződése amerikai egyetemmel? mert sajnos az erasmus kizárva :(
2011. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A 2 millio ft/ felev egy nagyon enyhe feltetelezes, a jobb privat egyetemeken ez jelenleg 37-39 ezer dollar/ev, de a jobb allami egyetemeket sem uszod meg 20 alatt, nagyon. Ezek pedig, barhogy is nezem, feljebb vannak mint 2/felev.


A kerdes felvetoje altalanossagban ir "amerikai egyetem"-rol, holott abbol van kb. 6000. Kicsit szukiteni kellene a kort, es lehetoleg nem rokton rabokni, hogy "a Harvard, az", mint teszik oly sokan. Ez sem lehetetlen, csak picit necces.


Mindenkinek azt javasolnam inkabb, hogy nezzen Anglia fele, meg ugy is olcsobb, hogy jovore megharomszorozzak a tandijakat, es EU polgaroknak az Angol allam kamatmentes diakhitelt ad, nagyon barati feltetelekkel. Oxfordra es Cambridge-be bekerulni persze eppen olyan nehez, mint a Harvard-ra vagy a Stanford-ra, de szamos egeszen turheto angol egyetem letezik. Skociaban pedig ingyenes az oktatas, csak az ottlet koltsegeit kell fizetni (ami szinten nem ket filler, es milliokkal kell szamolni). Meg is, egy turheto nevu Britt BA-val sokkal konyebb mester vagy doktori kepzesre jelentkezni az allamokba.

2011. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A columbiára vagy az nyu ra szeretnék..mindkettő elég jó de azért nem harvard
2011. aug. 20. 11:11
 7/15 anonim ***** válasza:

Alap, hogy legyen TOEFL nyelvvizsgád. Vagy olyan szinten angolból? Emellett nagyon kemény a felvételi:

[link]


Pl. Columbia University-n 20-30ezer USD egy félév. Vannak egyéb egyetemi költségek (pl Medical Insurance, Health Service Fee stb.), ez további kb. 2ezer USD.

Megélhetés - lakhatás, utazás, könyvek, kaja, egyéb költségek - durván 10ezer USD.

(A 20ezres tabdíjjal számolva) ez összesen EGYETLEN félévre 32ezer USD (6,4 millió Ft) körül mozog, egy év 64ezer USD (12,8 millió Ft). És a képzés általában 2 éves (25,6 millió Ft).

Ha ennyit meg lehet keresni egy McDonaldsban végzettség nélkül, hát én is azonnal utazok.


Mint már írtam, egyetemistaként, egy alapdiplomával (vagy mesterdiplomával) a kezedben sokkal több lehetőséged van ösztöndíjat szerezni, amivel kimehetsz, vannak ilyen lehetőségek.

Amúgy is szerintem alapképzést felesleges az USA-ban csinálni, ha az ember úgyis akar mesterre menni; a választék is nagyobb az MA/Msc képzésekből.

2011. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De igazából én egy dologtól félek..mert oké valahova megyek dolgozni..és folyamatosan fizetem a tandíjat.. ez így egyszerű lenne de csak úgy kapok vízumot ha az egész tandíj megvan vagy nem ? Az nyu nem ad semmilyen támogatást a külföldieknek a columbián viszont olvastam hogy az szükség függően ad..majd ha közelebb leszek egy kicsit az egyetemválasztáshoz akkor írok nekik e -mailt..talán jobban felvilágosítanak ..mert lehetetlen hogy az indulás pillanatában a teljes tana

díj a számlámon legyen csak ha adnak valami támogatást / ösztöndíjat..

2011. aug. 20. 12:10
 9/15 A kérdező kommentje:
bocsi, elég hülyén írtam le,remélem érthető.
2011. aug. 20. 12:11
 10/15 anonim ***** válasza:
megéri kb. egy életre adósságba verned magad, több tucatnyi milliókkal, csak azért, hogy a nem épp a remek felsőoktatásáról híres Amerikában tanulhass?
2011. aug. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!