Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges hogy végrehajtsam...

Lehetséges hogy végrehajtsam a tervemet ( tovább lent)?

Figyelt kérdés
Elhatároztam már régóta hogy Amerikában szeretnék egyetemre menni.Nem tudom hogy meglesz e rá a pénz mert azt sem tudom hogy mennyiibe kerül ..hallottam már mindent és pontosan nem értem az egyetem honlapján lévő jelöléseket..de szerencsére még van időm.De ha nem gyűlik össze a tandíjat akkor egy évet halasztanék de abban az egy évben kimennék Amerikába dolgozni..valami olyan munkát amihez nem kel semmi végzettség..McDonaldsba stb..és összegyűjtöm a pénzt az egyetemre..nem tudom hogy ez így sikerülhet e..és ha tudok írnátok olyan munkát amit egy fiú is végezhet..mert gondolom az aupairkedés kizárva
2011. aug. 17. 11:55
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

nem tudom..nekem tökéletesen megfelelne egy európai egyetem is de Amerikában akarok lenni..és nem azért mert szex és New York meg stb..hanem mert egyszerűen elképesztő pl . New York

És ha már ott végzem az egyetemet sokkal könnyebb letelepedni..munkát találni stb.

2011. aug. 20. 20:12
 12/15 anonim ***** válasza:

Fú, New York lehet, hogy elképesztő a filmeken, de csak azért, mert jól vannak összevágva a képek.

A való életben koszos, zsúfolt, zajos, csatornaszagú, és a sok ember csak él egymás mellett, lehangoló :(

Szóval egy ábránd tetszik neked, egy hálivúd által közvetített kép. Ez nem jó. Nőj fel picit (:


Mellesleg ha jó szakemberré válsz, akkor nem kell amerikai diploma ahhoz, hogy ott kapj állást. De ígyse-úgyse könnyű, mert manapság mindenki azt hiszi, hogy az USA a paradicsom, és ott akar szerencsét próbálni. Holott ott is van hajj de sok probléma meg munkanélküli is. Na mindegy...

2011. aug. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"hogy a nem épp a remek felsőoktatásáról híres Amerikában tanulhass"


Ekkora ordas baromsagot mar regen olvastam - azt allatiani, hogy az Allamok nem hires a felsooktatasi intezmenyeirol...meglehet, rossz helyre jottem, akkor, es Braziliaba vagy Kinaba kellett volna. Vagy a vilagszerte elismert magyar egyetemek egyikere, LOL. Hogy a trollok miert tenyesznek mindenhol..


A kerdezonek valaszolva: a Columbia es a NYU valoban NYC ket legnevesebb egyeteme, de a szakadek koztuk oriasi. A columbia egy Ivy, a vilagranglistakon mindig benne vana top 10-ben, a NYU meg talan a legjobb 50-ben. Az itt mindenhato USNewslistajan is jelenleg azt hizem a Columbia a 4., a NYU meg a 33, kb. Felreertes ne essek, attol meg rendkivul jo, es megbecsult egyetem, csak nem egy szint a Columbiaval. Raadasul nincs kozponti campusa se, "klasszikus" undergraduate tapasztalatot, elmenyt nem ad. Mind a Columbia, mind a NYU inkabb grad. tanulmanyokban eros.


Azt pedig tenyleg felejtsd el, hogy dolgozol mellette: nem is engedik, nem is kapsz ehhez vizumot (tanuloival meg felejtsd el), tovabbakeptelenseg kivitelezni idoben is: iszonyatos, es a magyar egyetemi elettel osszehasonlithatatlan tempot diktalnak mindketton. S a Columbia eves majd' 40 ezer dollaros tandijat nem fogod osszemosogatni...es mellette lakni valamely hid alatt, ugye. Ezt a vonalat tenyleg felejtsd el, ez igy nem lehetseges. Ez nem MO., hogy keresel egy kis mellekest nyari munkaval - pontosabban lehetni lehet, csak az semmire se eleg ilyen szinten.

2011. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Jah, meg annyit, hogy "A való életben koszos, zsúfolt, zajos, csatornaszagú, és a sok ember csak él egymás mellett, lehangoló :( " - lehet BP vagy a 8ker ax, de, hogy NYC alapvetoen se nem lehangolo, se nem csatornaszagu, az biztos. 10 millios varos, nana, hogy vannak nececs reszei, de egyszersmint rengeteg fantasztikus reszei is, meghozza rengeteg. De az tagadhatatlan, hogy sok ember el ott egymas mellett, usque 10 millio, akinek ez lehangolo, eljen tanyan, de komolyan...
2011. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) akkor te tudnál valamit ajánlani hogy hogyan vágjak neki?Esetleg te is kint élsz?
2011. aug. 20. 21:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!