Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Orvostudományi Egyetemen...

Bécsi Orvostudományi Egyetemen tanul valaki?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindent megtudni róla, de tényleg ami a csövön kifér vagy még több. Mit kell tenni egy magyarnak, hogy ott tanuljon? Mennyibe kerül egy félév? Milyenek az emberek? Hogyan tanítanak (összehasonlítva a Magyarországi állapotokkal, ahol jelenlegi tapasztalom szerint le se ... a tanárok, hogy érted-e az anyagot)?

Milyen kiadásokat kell figyelembe venni ha ott kollégista lennék?


Most éppen a magyar felsőoktatásban vagyok és nem tudom eldönteni, hogy abba hagyjam a jelenlegi tanulmányaimat azért, hogy itthon jelentkezzek orvosnak vagy menjek külföldre. Azt hallottam, hogy ott csak a tandíj félévente 363 euró míg idehaza kemény egy millió. Ez nekem elég nagy ösztönzés lenne, hogy magyarországi pályafutásomat itt hagyjam egy sokkalta szebb jövőért ahol elvileg anyagi gondokkal nem kell majd küszködnöm, hanem csak a tanulásra koncentrálhatnék.


Apropó anyagi gondok. Meg lehet élni Ausztriában orvosként? Ez alatt nem a Mercedes-t és két nyaralót, de mégcsak nem is a saját lakást értem hanem mondjuk egy kisebb bérlakást + tömegközlekedést. Mennyivel lenne nyugodtabb az életem ott kint mint idehaza? Kevesebb vagy több munkaóra van? Milyen a társadalmi megítélése ott egy orvosnak?


2011. szept. 3. 08:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem minek akarsz orvosira Bécsben járni, mikor a magyar orvosokért is kapkodnak egész nyugat európában.

A tesóm most diplomázott, úgyhogy tudom mit beszélek. Ő is Ausztriába megy ki novembertől sebész rezidensnek, a kezdő fizetése havi 700 000 ft-nak megfelelő euró. De ez csak egy évig, utána emelik. És kap egy lakást is, ami természetesen nem az övé, de amíg a kórházban dolgozik, élhet benne.

Az egyik csoporttársa meg Svájcba megy patológusnak, 2 hét múlva utazik. Az ő fizetéséről nem tudok nyilatkozni.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy tök feleslegesen járnál Bécsben egyetemre pont egy olyan szakmát tanulni, aminek a képzése Európa szerte elismert.

És persze ez nem ugyanaz a színvonal mint egy Oxford, vagy egyéb híres egyetem, de ahhoz elég, hogy ott kapj állást, ahol csak akarsz...

2011. szept. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nekem leginkább az anyagi oldala tetszik, meg az, hogy ott helyben menne a nyelvtanulás (amit sosem lehet eleget tanulni). Összességében ha Bécsben valóban sokkal olcsóbb az orvosképzés és Magyarországon amúgy sem lehet élhető körülményeket teremteni, akkor nem egyszerűbb ha mindjárt kimegyek és ott is maradok orvos? Ha úgyis ki kell menni, akkor szerintem ez a legegyszerűbb módja csak én jópár évvel előbb hagyom el az országot és maradok ott orvos.


Ráadásul nem tudom, hogy az ismerőseidnek mennyi mindenen kellett átmenni ahhoz, hogy küldöldön dolgozhassanak. Lehet, hogy mire én itthon orvos leszek addigra itt tartanak egy olyan közegben ahol senki nem becsüli a tudást, ahol csak egymás torkát átharapva lehet érvényesülni, ahol semmibe veszik az orvost.


Egyszóval nem akarok kiégni, lenézve lenni csak nyugodt körülményeket szeretnék. Nekem ezt most kell mérlegelnem és nem 20-30 év múlva siránkozni, hogy rossz döntést hoztam. Egyszerűen nekem a magyar nép az túl pesszimista lett és nem tudnék egy olyan helyen dolgozni, ahol elvárás, hogy mint orvos a beteget maximálisan lássam el, de az eszközök a morál és még millió kis dolog csak hátráltat ennek végrehajtásában. Remélem érthetően felyeztem ki magam.

2011. szept. 3. 10:09
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom h Ausztriában szeretnél tanulni, akkor elég jól beszélsz németül. Ez esetben mi lenne, ha felmennél a suli honlapjára és szétnéznél? Ha ott nem találsz infót, akkor keresel egy e-mail címet vagy telefonszámot és szépen utánaérdeklődsz.
2011. szept. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Én nem igazán értem, hogy anyagilag miért érné meg neked jobban Bécs, hiszen van államilag támogatott orvosi képzés Magyarországon... Nem kötelező neked 1 millát /félév kifizetni.

Az előző válaszolóknak pedig igazuk van. A magyar diploma nagyon keresett Nyugat-Európában, mindenféle nehézség nélkül találnál munkát. Anyagilag egyébként a magyar éri meg jobban, egyrészt, mert nincs tandíj (már ha bejutsz államilag támogatottra), másrészt a lakhatás és egyéb dolgok is sokkal olcsóbbak. Ha itt nem tudod megfizetni, akkor ott még annyira sem megy majd.

Orvosin bár angol szaknyelv van, felveheted mellé a németet is, barátnőm is felvette, mert Németországba szeretne kimenni, és angolból is és németből is oktatnak szaknyelvet, legalábbis a PTE-n

2011. szept. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

..Én még annyit tennék hozzá, hogy egyikőtöket sem értem, mert Ausztriában pár éve eltörölték a tandíjat, minden EU állampolgárnak.


Szóval ha a kérdező itthon már elhasználta az államilag támogatott féléveit (vagy egy részét),akkor egyértelmű, hogy menjen Bécsbe.

2011. szept. 6. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 04:27

Hát hallod én erről nem tudtam, köszi a tájékoztatást! Esetleg máshol nincs ilyen lehetőség? Mondjuk angol nyelvterületen vagy hasonló? Ilyesmiről nem tudsz?

Bocsi az OFF-ért

2011. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

De. Skóciában ingyenes az oktatás, illetve azt hiszem (nem tuti) Dániában is.


:)

2011. szept. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
ja, és talán Németországban is van ingyenes oktatás bizonyos tartományokban, de ez sem biztos.
2011. szept. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
köszönöm és ment a zöld :)
2011. szept. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%
Most én senkit nem akarok elkeseríteni,én is külföldök tanulok orvosnak,de nagy dilemmában vagyok. Akkor most mesélek, a saját sztorim pedig nem azért fogom beleszőni, mert nincs jobb dolgom, hanem mert tanulságos. Bécsben az orvosi egyetemre egy egész napos vizsga van, ahol azt mérik, hogy pszcihésen mennyire vagy alkalmas,illetve mennyire vagy terhelhető, valamint bizonyos feladatokkal az iq-t. Köze nincs a biológiához, vagy a kémiához. Sokan mondanának,hogy ejha,ez egyszerű és szép, de nem az. Másfelől pont idén fog változni, és korlátozni fogják vagy a tanulók számát még jobban-orvosin eddig is nagy korlátozások voltak-vagy tandíjat rebesgetnek újra, nagyon képlékeny...Azt még hozzátenném,hogy eu ide vagy oda, és annak ellenére, hogy Ausztriában található Európa legliberálisabb egyetemi felvételi rendszere egy bizonyos korlátozás már született a külföldi állampolgárokra nézve. Ez azért volt szükséges, mert a németek megrohamozták az itteni egyetemeket,ugyanis náluk a jobb képzésekre 1.00-ás átlag alatt nem lehet bejutni, ez az itteni színötösnek felel meg. Az orvosira különösen igaz ez. Én most egy másik országba készülök váltani, és újra kell felvételiznem,max a krediteket fogadhatják el,úgyhogy nagyon meggondolom. A magyar orvosokért annyira kapkodnak,mint a kínai orvoskért,ha ide akarnak jönni. Baromira nem érdekli őket, a lényeg az,hogy ha olyan területet választasz ahol hiány van,és nem egy itteni állampolgár jelentkezik az állásra,akkor fel vagy véve, ha olyat,ami lassan de biztosan telítődik egész Európában, lásd. pl. fogászat akkor orvosként se lesz olyan egyszerű. Én most nagyon dilemmázom, én nem itt akarok élni, ne menjünk bele miért..de már ígyis hosszú és bonyodalmas volt az a procedúra,amit megjártam azért,hogy külföldön tanulhassak. Viszont ha elmegyek, akkor kezdhetek mindent előlről. Azt kell mondjam ez rád is igaz, csak te most kezdesz majd mindent előlről. Értem ez alatt azt,hogy 1év kell majd amíg megszokod,hogy lelkileg szar,hogy senkit se fog érdekelni,hogy nem vagy anyanyelvi, hogy nem fognak lassabban beszélni és hogy egy felsőfokú nyelvvizsga rohadtul semmit se jelent. Ezek alapján lehet mérlegelni. Én is olyan helyzetben vagyok,mint te, csak én már elkezdtem,és most akarok váltani, ez rosszabb...Viszont én is egy olyan országért váltanék,ahol élni szeretnék a jövőben, de az drágább, mint ahogy nálad is...mert Ausztria igenis drága megélhetés szempontjából. Még annyit,hogy itt kollégiumok nincsenek, legalábbis nem az egyetemek működtetik,nagyon kevés hely van,és egy szoba ára, kb 80ezer magyar forintnak felel meg. Albérlet még drágább, viszont albérletbe nem mehetsz egy garzonba úgy,hogy ketten vagytok,mert azt csak 1 embernek adják ki. Ösztöndíjat nem kaphatsz,ha nem adóznak ide a szüleid,és gyakorlatilag semmi mást. De ez az összes többi országra is igaz, ahol "ingyenes" az oktatás,mert az oktatás tényleg az, de 1-2 északi országban még könyvtárba se iratkozhatsz be anélkül, hogy ne lenne ottani személyid. Van még kérdésed?
2011. szept. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!