Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Orvostudományi Egyetemen...

Bécsi Orvostudományi Egyetemen tanul valaki?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindent megtudni róla, de tényleg ami a csövön kifér vagy még több. Mit kell tenni egy magyarnak, hogy ott tanuljon? Mennyibe kerül egy félév? Milyenek az emberek? Hogyan tanítanak (összehasonlítva a Magyarországi állapotokkal, ahol jelenlegi tapasztalom szerint le se ... a tanárok, hogy érted-e az anyagot)?

Milyen kiadásokat kell figyelembe venni ha ott kollégista lennék?


Most éppen a magyar felsőoktatásban vagyok és nem tudom eldönteni, hogy abba hagyjam a jelenlegi tanulmányaimat azért, hogy itthon jelentkezzek orvosnak vagy menjek külföldre. Azt hallottam, hogy ott csak a tandíj félévente 363 euró míg idehaza kemény egy millió. Ez nekem elég nagy ösztönzés lenne, hogy magyarországi pályafutásomat itt hagyjam egy sokkalta szebb jövőért ahol elvileg anyagi gondokkal nem kell majd küszködnöm, hanem csak a tanulásra koncentrálhatnék.


Apropó anyagi gondok. Meg lehet élni Ausztriában orvosként? Ez alatt nem a Mercedes-t és két nyaralót, de mégcsak nem is a saját lakást értem hanem mondjuk egy kisebb bérlakást + tömegközlekedést. Mennyivel lenne nyugodtabb az életem ott kint mint idehaza? Kevesebb vagy több munkaóra van? Milyen a társadalmi megítélése ott egy orvosnak?


2011. szept. 3. 08:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon hasznos volt. Így már azért sokkal árnyaltabb a kép, ha nem is túl bíztató. Ha esetleg megtudnád említeni még néhány hátrányát az egyetemnek annak nagyon örölnék. Sokkal jobb ha belülről tudok meg információkat, így nemcsak a színes-szagos rózsaszín részét látom.


Az rendkívül érdekelne, hogy a tudást, hogyan adják át. Ezt úgy értem, ha mondjuk rendesen bejársz és széttanulod az agyad (elvégre ezért vagy ott) akkor a vizsgán nem kérdeznek olyanokat amikkel sehol sem találkoztál? Mennyire segítőkészek a tanulásban vagy csak bemennek leadják az anyagot (minden évben ugyanúgy) és kész. Tehát figyelembe veszik-e, hogy te később emberek életéért felelsz és nem holmi közgazdász vagy természettudományi karon vagy?


Ez nagyon érdekelne mert szerintem ha én a maximumot nyújtom, akkor a tanár is tegye ezt és ne hátráltasson hanem segítsen elvégre tényleg nem tudok más szakmát ahol ennyire közvetlenül múlik egy élet rajtam. Nem akarok újra olyannal találkozni, hogy le se szarják az egészet csak magukkal törődnek a diák pedig szopja ki az ujjából az infót, ha valamit meg nem ért akkor meg nincsenek konzultációk, stb...

2011. szept. 8. 08:12
 12/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok,aki az előzőt írta. Orvosin itt is széthajtanak, a tanárt nem nagyon érdekli, ha gondod. Sok külföldi jön ide,de még Ausztriát se nevezném Európának, bár előbbre vannak,mint mi,de olyan hatalmas különbségeket ne remélj, ahhoz messzebb kellene mennned,és többet fizetned.
2011. szept. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!