Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy győzzem le a félelmem?...

Hogy győzzem le a félelmem? Orvosi

Figyelt kérdés
Felvételt nyertem egy külföldi orvosira, na nem az álom országomba, nem szeretem az országot, se az itteni mentalitást semmit. Viszont egyelőre muszáj volt ide mennem, nem ismerek senkit, a nyelvet se tudom, idegennyelvű képzésre jelentkeztem. A To-n senki se tud normálisan angolul. Az meg egy másik dolog,hogy az elején azt mondták teljes angol képzés lett,aztán kiderült,hogy a gyakorlat az itteni nyelven lesz, én pedig még egy szót se tudok. Azt hagyjuk,hogy melyik ország és miért jöttem ide. Azt tudom,hogy orvos akarok lenni. Most lehetőség nyílt arra,hogy egy rokonomhoz költözzek abba az országba,ahol mindigis élni akartam. Gondoltam arra,hogy inkább ottani egyetemre jelentkezem,viszont az legalább 2év mire reális esélye lenne megpróbálni. Most 23éves vagyok, eddig teljesen mást csináltam nem tanultam. Lehet kijöttem a gyakorlatból? És most,hogy végre felvettek megijedtem? Nem tudom mit tegyek. 2 dolgot tudok, orvos akarok lenni,és azt,hogy hol élni. De nem tudom mi lenne a jobb, elkezdeni itt,és valahogy kibírni, vagy még most továbbállni, lehet idővel megszeretem itt,de kétlem... Viszont már ígyis "túlkoros" vagyok,családot is szeretnék,meg leválni a szülőktől. Mondjon valaki valami okosat,köszönöm!:S
2011. szept. 7. 18:07
 1/10 A kérdező kommentje:
Még valami, a szerelem is ott él,ahol a rokonom. Viszont a mmostani országomban van már biztos albérletem,szemben az egyetemmel,önállóság meg minden,ott ez nem lenne, meg kérdés felvennének e később. Magyarországon kívül szinte mindenhol kőkemény felvételi van az orvosira..
2011. szept. 7. 18:10
 2/10 anonim ***** válasza:
De miért nem Mo-n jársz orvosira?
2011. szept. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdés szempontjából ez lényegtelen.
2011. szept. 7. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát annyira nem. Utálod az országot, ahol vagy. Külföldre szeretnél menni, de másik országban. Nem lenne egyszerűbb itt elvégezni, aztán kimenni dolgozni oda, ahova akarsz?
2011. szept. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez lényegtelen. Haza semmilyen szín alatt nem jövök,így nem, nem lenne egyszerűbb. Nem ez volt a kérdés.
2011. szept. 7. 20:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nem irsz le reszleteket akkor mit varsz itt? Okosat csak akkor lehet mondani ha az ember tudja a reszleteket. Azt se ertem hogy miert kell 2 ev ahhoz hogy egy masik egyetemre atjelentkezzel (az alomorszag nyelve miatt)? Leirhatnad. Egyebkent meg ugy altalaban: Ott vegezd az egyetemet ahol elni szeretnel mivel az ottani egyetemeket ismerik el mindig a legjobban es azokbol az egyetemekbol fogjak elso sorban kivalasztani a munkaerot (ha csak nem kerulsz be valami nagyon elit egyetemre, es meg akkor se biztos hogy elonyod lesz a helyiekkel szemben, raadasul az akreditacio az orvosoknak es fogorvosknak idegen orszagokban sokaig tart, nehez, es koltseges). Az nagyvarosi legenda hogy a magyar munkaerot tart karokkal varjak (a lengyeltol vagy romantol meg se tudnak bennunket kulonboztetni). Az meg valoban igaz hogy nagyon idos vagy ahhoz hogy meg szorakozzal (ha elvegzed most az egyetemet gondolom 29-31 eves leszel), de ha biztos vagy benne akkor mar azon mar ne muljon. Viszont azt nem ertem mindek kezdtel egy olyan orszagban egyetemet amelyet se nem kedvelsz, se nem ismersz, se az ottani nyelvet nem tudod? Ha legalabb az egyik a harombol teljesulne akkor ertenem.
2011. szept. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert itt él a családom, azért...de én eddig maradtam Magyarországon befejezni a gimnáziumot és hasonlót. Nem tudom mi a helyzet az orvosokkal,de állítólag könnyen megy az elismertetés,hogy ebből mi igaz, azt én nem tudom. De ha most az írnám,hogy Németországban vagyok mitől lenne másabb,mintha Franciaországban lennék? Szóval az,hogy hol vagyok baromira lényegtelen. De azért a válaszokat köszönöm.
2011. szept. 8. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te azert gondolod igy mert nem eltel sok orszagban, hidd el minden kontextuson mulik. Ha Romaniaban elsz es Angliaban szeretnel kesobb elni az teljesen mas szituacio, mintha Belgiumban elnel es kesobb Svedorszagban szeretnel elhelyezkedni, vagy Braziliaban es kesobb Portugaliaban. Teljesen mas es mas eselyekkel kezdesz a kulonbozo szituaciokaban mivel a vilag nem csak Franciaorszagbol es Nemetorszagbol all. Tehat ebbol kifolyolag igenis lenyeges (raadasul orszagon belul is nagy kulonbsegek vannak, tehat minel pontosabban definialod hogy hol vagy annal jobban tudnak teged masok segiteni).


Az akreditacio meg egyaltalan nem megy konnyen, en ismerek itt ahol elek kelet Europai orvosokat es fogorvosakat es volt aki 8 honapig vart arra hogy letehesse a vizsgakat (3 vizsga) es akreditaljak. Miutan te mar igy is idos leszel amikor vegzel gondolom nem ugy akarod kezdeni hogy varsz egy par honapot.


De mindegy, ennyit tudok neked segiteni az adott informaciobol.

2011. szept. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs, az érettségit hol raktad le?
2018. márc. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magyarországi érettségid van
2018. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!