Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nagy álmom az Oxfordon,...

Snowpehely kérdése:

Nagy álmom az Oxfordon, Cambridge-i egyetemen tanulni. Van rá lehetőségem?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok, nincs semmilyen nyelvvizsgám(még). Bár elég jó tanuló vagyok, nem vagyok kiemelkedő. Kíváncsi lennék, hogy ennyi idő alatt összeszedhetem magam annyira, hogy bekerüljek valamelyik egyetemre, vagy teljesen lehetetlen? Hajlandó vagyok elég sokat tanulni, ha kell(persze, hogy kell...)
2011. szept. 19. 18:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, hogy ezt írom, de ennyi idő alatt ezekkel az adatokkal nem hiszem.
2011. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Eleve egy olyan angoltudás kéne hozzá, hogy már most felsőfok környékén kellene lenned. Szerintem.
2011. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőre kell TOEFL, CAE vagy CPE nyelvvizsga, tehát arra nagyon kell gyúrni, plusz nem ártana, ha a zsebeitek jó mélyek lennének.
2011. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A CAE-t hamarosan le szeretnem tenni.
2011. szept. 19. 18:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is inkább az anyagi oldalról nem egyszerű, a nyelvvizsga mindenképp megcsinálható, ha már általánostól kezdve tanulod az angolt. A felvételi rendszerükről nem sokat tudok, de ha olyan speciális, akkor már a magántanárok szintjén sem keveset kéne kiadnotok. És akkor a tandíj, lakhatás, az valami böszmeség.
2011. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

En Cambridge-ben vegeztem - elvegre a ketto kozul vilagviszonylatban lenyegesen erosebb egytem ;) 10-es koromban volt ket nyelvvizsgam (kesobb lett harmadik is, de minek), az angol felsofok alap. Nincs sok koze ugyan az elvart szinthez, de kezdetnek eleg...


Ami fontos, az a mar itt emlitett vizsgakon kivul (amelyek kozul nekem jobban bejott az IELTS, mint a TOEFL, de lehet ez csak izles kerdese - bar a TOEFL "szobelijen" nem tudtam, hogy sirjak vagy nevessek..) a nemzetkozi erettsegi. A magyart, mivel EUs, elviekben lehet, hogy el kell fogadniuk, es tobb EU-s orszag egyetemein ki is lehet valasztani a magyar erettsegit, de alapvetoen, ertheto okokbol nem szeretik. Meg azt is megkockaztatom, hogy akar el is fogadjak, de tudjuk, a jelentkezesi lapok tobb ezres mennyisegben valo bezuzasa nagy nepi hobbi Oxbridge-ben es amerikai tarsaikban. Ne adj ilyesmivel okot ra.


Talan nem annyira mint az Allamokban, de fontosak az extra CV reszek,


Oxbridge eseteben fontos, hogy undergadkent nem az egyetemre jelentkezel kozvetlenul, hanem egy college-be. A rendszer elso (es masodik, es harmadik...) ranezesre is bonyolult, a lenyeg, hogy van 31 college Cambridge-ben, es 38 Oxfordban, ezek az egyetem integrans reszei (es a regiek a fo turistalatvanyossagok), de nagy onalosaggal birnak. Undergradkent a college-n keresztul felvetelizel, az szabja meg a kovetelmenyeket, az egyetem kovetelmenyeivel osszhangban, es az egyetem elfogadja a dontest. Oxforfd honlapjara nemreg felpakoltak egy tok jo videot a college rendszerrol, ime


[link]


Kicsit egyertelmubbe teszi a dolgot :)


Az eredmenyeidnek kitunonek kell lenniuk. Nincs kecmec, meg "jo, de nema legjobb", Angli szinten ez ilyen AAAA-val meg, vagy A* A* A, es hasonlok. Ez magyarra leforditva csillagos otosoket jelent. A tokletes eredmenyek nem garanciak semmire, ezreval szorjak ki a diakokat ugy, hogy be sem hivtak interjura. Az interju...nagyon valtozo. Szobeli, de neha irasbeli is, es neha tobb is van. Elbeszelgetes, ahol kevesbe a targyi tudasodra kivancsiak (elvegre arra vannak az eredmenyek, hogy ezeket prezentald, meg aztan ezt alapbol feltetelezik is), hanem a logikai keszsegedre, prezentaciodra, vitakeszsegre, es ki tudja meg mire. Targyankent valtozo, meg oktatonkent is, de nagy vonalakban google-t hasznalva hasznos informaciomorzsakra lelhetsz.


Ha mindenen atmesz, es felajanlanak helyet, ez altalaban felteteles, az "erettsegi" hamarabb van, igy az kevesbe jelenthet problemat, inkabb mint kuntakintenek pl. az IELTS pontok prezentalasa es hasonlok.


A penz, a magyar kozvelekedessel ellentetben ("A vilag legerosebb egyetemei azert azok, mert van penzuk, csak azert, es csak az tanul ott, aki milliomos") a penz nem szempont elvileg. Osztondijat Oxbridge-ben nem kaphatsz, a magyar allam meg szinte garantaltan nem fog egy fillert sem adni (nem ugy mint mas orszagok..), de mivel EU allampolgar vagy, a Brit allam mindenre (tandij, lakhatas, stb) kiterjedo kolcsont ad, amit csak az utan kell elkezdened visszafizetni, nagyon kedvezo feltetelekkel, miutan a kereseted meghaladja a kb. 15-20 ezer fontot. Lehet, hogy sok kolcsont halmozol igy fel (foleg, mivel jovore megharomszorozzak a tandijakat, 9000 fontra/ ev), de nem fog agyonvagnia torlesztes. Szinte mindenki el ezzel a lehetoseggel egyebkent, nagyon barati.


Amit javasolnek, hogy bar szep es jo Oxbridge (a ket egytem egyuttes neve), meg esetleg amerikai tarsaikrol almodozni, gyakorlatiasabban inkabb arra keszulj, hogy jelentkezz egyeb brit intezmenyekbe is. Vilagszinten top 10-be tartozo nincs tobb kozottuk, mint Cambridge es Oxford, de vannak nagyon jo egyetemek. Skociaban az oktatas ingyenes, persze szallast fizetni meg enni ott is kell. Az is oriasi elony, ha kinn vegzel, valami kozepszinten jo nevu egyetemen, onnan sokkal konyebb grad. schoolba is menni, ha akarsz, mint magyar egyetemrol, arrol nem is beszelve, hogya nyelvtudasod is robbanasszeruen fog fejlodni. Mondjuk ki is vasaljak beloled a fejlodest, szo se rola..

2011. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen bőven válaszoltál a kérdésemre, sokat segítettél, és sok hasznos tanácsot adtál.Valójában én annak is örülnék, ha felvennének egy jobb angol egyetemre, az Oxford, Cambridge csak amolyan "álom" (volt).

2011. szept. 21. 17:31
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Erdemes megnezni a kulso es belso ranglistakat, hogy kepet kapj a Brit egyetemekrol.


Angol egyetemeket illetoen tajekozodni a harom legfobb vilagranglistabol erdemes (ARWU -ez a legregibb es a legnagyobb tiszteletnek orvendo, es a kb. legrealisabb kepet ado-, TIMES, QS), es a Brit belso viszonyokat bemutatjak helyi listak, Guardian, TIMES, Sunday Times, Independent.


latni fogod, hogy vannak furcsasagok, pl. S. Andrews szinte mindig benne van a Brit top 10-ben, de a vilagranglistakon csomo angol egyetem megelozi - ez fokent azert van, mert a Brit lstak az undergrad. kepzest nezik, es olyan pontokkal oeralnak, amikkela vilagranglistak nem. Pl. az ARWU csak a tudomanyos teljesitmenyt meri, a QS mar tanar-diak aranyt, kulfoldi diakokat, stb is, es igy tovabb. DE ha ezeket atnyalazod egy fel ora alatt, mar kicsit kepben leszel. A wikipedia segitsegevel pedig par ora alatt kb. lesz valami elkepzelesed arrol, hogy mi merre az egyetemeket ileltone :)

2011. szept. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Van rá lehetőséged. Nem olvastam el a válaszokat, de egyik volt osztálytársam oxfordon tanult tovább full ösztöndíjjal, tehát nem kellett tandíjat fizetnie. A jó angoltudás (felsőfok) persze elengedhetetlen, de addig még van időd. A megélhetésből a szállás a húzósabb, ami rezsivel együtt egy diák albérletben (ahol nem kell council tax-ot fizetni) kb 300font egy hónapban minimum, de a kaják és a megélhetés többi része nem sokkal több, mint itthon egyébként, a ruhák meg olcsóbbak pl...

Amúgy bekerülni van esélyed, de azt az anyagi részét azért át kell gondolnod, mert nem mindenki engedheti meg magának...

2011. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ja, és neki felvételi vizsga volt, persze az 5-ös érettségi az alap, de azt meg nem olyan nehéz megcsinálni (minden tárgyból, de a középszintű elég, mert ott csak azt nézik, hogy 5-ös-e). Kellett írnia egy esszét (otthon), ami kb ilyen motivációs levél szerű, de szakmai dolgokról szól, ezt úgyis elküldik, hogy mik a követelmények, majd behívnak egy szóbelire, ahol szintén leginkább azt nézik, hogy mennyire vagy elhivatott a választott szakmád iránt. Ennyi...
2011. szept. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!