Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldi MSc képzéssel mi a...

Külföldi MSc képzéssel mi a helyzet?

Figyelt kérdés
Most taposom a negyedik félévemet itthon BSc képzésben. Elgondolkodtam rajta, mi lenne ha az MSc-t külföldön próbálnám meg. A következő országok jöhetnének szóba: Anglia, Finnország, Amerika. Programozónak tanulok. Valakinek van valami tapasztalata? Megéri? Speciálisan az MSc képzés érdekel. Gondolom nagyon-nagyon drága igaz? Ha jövő szeptembertől szeretnék kint tanulni, akkor már ősztől érdemes elkezdeni szervezni, igaz? Eléggé össze vagyok zavarodva, fogalmam sincs hogy kezdjek neki az információkeresésnek........ ha valaki tud, segítsen.
2009. máj. 8. 23:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy vannak-e ösztöndíj lehetőségek mielőtt magánfinanszírozásba kezdenél. Én az USA-ban jártam egyetemre. A mesterképzések nagyon drágák, kb. 3-8 millió a tandíj attól függően, hogy hová mész. A többi országban biztos, hogy vannak olcsóbb megoldások. Mik a céljaid? Miért akarsz külföldön tanulni?
2009. máj. 9. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg ösztöndíj van kiírva. Ha nem sikerül elnyerned, akkor van lehetőség a részletfizetésre is (Pl. az egyetem után 10 évig fizeted), de ehhez a legtöbb országban kezes kell.

Még van időd, nézegesd az egyetemek honlapjain az ösztöndíjak után.

2009. máj. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A legfőbb célom a tapasztalatszerzés, világlátás, önállósodás. Tervezem, hogy külföldön fogok dolgozni (esetleg végleg, de ez még nem biztos). A tanulmányi eredményeim viszonylag jók. Bár, nem tudom, hogy ez megéri-e, hiszen egy pesti MSc is húzós lenne anyagilag nekem, nemhogy egy külföld...
2009. máj. 9. 07:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Külföldön több ösztöndíjat találsz mint itthon. Sok ösztöndíj van kiírva kifejezetten külföldieknek, tehát még versenyezned sem kell a helyiekkel.

Családban lévő tapasztalataim szerint egy jó négyes átlaggal 1 év alatt, ami neked még hátravan tuti találsz magadnak egyet.

Megteheted azt is, hogy elmész egy fél/egy évre Ausztriába, Hollandiába ahová könnyebb bejutni és utána váltasz és mész tovább.

2009. máj. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!