Külföldön vagy itthon?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, fogorvosira esetleg állatorvosira szeretnék menni ezt még mérlegelem, de ez a kettő amit szívesen csinálnék. Első sorban német nyelvterületen gondolkodok, ha külföld, bár az angol is jó lenne, de szívesebben maradnék a közelben.


Tudom, hogy fizetni kell, viszont itthon is csak költségtérítésesre mennek, így a "menjél itthon ingyen az is nagyon jó és ingyen van" kiesik. Egyrészt nincs is annyi félévem, ami alatt befejezhetném, de ha lenne is most tervezik ezeket a hallgatói szerződéseket és én nem írnám alá, hogy x évig itt maradok sose tudhatom a végére annyi évvel később mi lesz a helyzet.


Ami az itthon mellett szól: Itthon van, magyarul van és már szeptemberben mehetnék, mert hát nem vagyok már 18 éves, és hosszú az egyetem aztán kb. ennyi. Ami ellene szól, hogy rohadt drága a költségtérítés, elvileg ezzel az önköltség dologgal még kétszer annyira is emelhetik, ahogy olvastam, lehet, hogy jók a tanárok, de elég elavult minden, nincs pénz, nincsenek eszközök és hát "csak" egy itteni diploma, ráadásul olyan sok milliónyi tandíjért cserébe, márpedig valószínűleg úgy sem maradnék itthon utána.


A németeknél osztrákoknál viszont a tandíj kevesebb, ahogy néztem az itthonról néhány hetet, hónapot kint töltő egyetemisták beszámolóit, sokkal többet foglalkoznak a gyakorlattal, jobban felszerelt egyetemek, ha úgy is ott maradnék biztosan értékelnék, nem utasítanának el az ismeretlen diplomám miatt, de ha hazajönnék, itt sem röhögnének ki, hogy milyen diploma az.

Hátránya: Nem érzem elég biztosnak a nyelvtudásomat ahhoz, hogy már az ősszel induló képzésre jelentkezzek, így egy évvel mindenképp később kezdeném, mert addig csak nyelvet tanulnék, hogy minél kevesebb gond legyen a nyelv miatt. Tudni tudok jól németül, de azért ahhoz, hogy egyetemre járjak szerintem több kell. Viszont azt hallottam, hogy ott kint nem lenne az sem akkora probléma, hogy vén vagyok, mert ott sokkal általánosabb, hogy huszonévesen mennek egyetemre, nem csodálkozik senki, hogy 25 évesen beülök nappalira a sok 18 éves közé. Lehet ennyiből is jobban érezném magam.


A külföld felé húz az eszem, még talán a szívem is, de néha úgy vagyok vele, hogy viszont kényelmes lenne itthon maradni az ismert rendszerben, de nem tudom megérné-e...


2011. nov. 29. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Szinte minden kerdesre valaszt talalhatsz.

2011. nov. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A linkhez meg annyit hozzatennek, hogy a nyelvtudassal sajnos nincs mit kezdeni. Nem tudom nemet egyetemek mit kovetelnek, Brit egyetemek eseteben a felsofoku tuydas semmit sem er - pontosabban a folott kicsivel mar epkezlab pontokra kihozhato az IELTS vagy a TOEFL, de abbol megelni nem lehet. Viszont az is igaz, hogy menetkozben tanuszla legtobbet, es Mo.-on tiz ev alatt se ragad rad annyi, mint anyanyelvi kornyezetben 1-2 ev alatt.
2011. nov. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Dániát válaszd. Tandíjmentes és angolul folyik az oktatás.

Másrész azért nem gáz idősebben menni egyetemre, mert 18 évesen még azt sem tudja az ember mibe kezdjen, a legtöbben rosszat választanak, és utána újjabb 5 évet letesznek teljesen más területen. Akiknek gazdagok a szülei oké, de azért ez felesleges.

2011. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát az biztos. Ezért nem is valószínű, hogy itthon tanulnám végig azt az időt, hanem mondjuk már a kezdés előtt 7-8 hónappal kimennék és berendezkednék. Köszönöm a linkelt kérdést, hasznos!
2011. nov. 30. 16:49
 5/12 A kérdező kommentje:
így jártam én is harmadik! Gondoltam valamit 19 évesen, aztán baromira nem jött be, de egyfolytában győzködtek, hogy jó lesz az, jó lesz az és nem lett jó, sőt eszem ágában sem lenne azon a területen elhelyezkedni. Most én vagyok az őrült, hogy újra kezdem, mikor már ennyi évet eltöltöttem. De hát basszus. Az csak néhány év az életemből, de jó esetben még több, mint 40 hátra van.
2011. nov. 30. 16:58
 6/12 anonim ***** válasza:

Daniahoz: ez tenyleg megertem, hogy remek hely, de nem logikusabb csak egy hangyanyival akkor mar Nagy Britanniaban tanulni? A Koppenhagai Egyetem es az Aarhaus ket relative ismert Europaban, amik a vilagranglistakon is jol szerepelnek, atzan mely szakadek...nem nagyon osszevetheto a Dan felsooktatss erossege a Brittel - es itt nyilvan nem Oxfordra es Cambridge-re kell gondolni. A brit felsooktatas vilaghiru, a dan nem. Persze, bar fantasztikus orszag Dania lakossagat tekintve nagyon pici osszevetve a NB-val.


Teny, evi 9,000 font jovore az Egyestul Kiralysagban, de EU-s allampolgarkent mindenre kiterjedo kamatmentes kolcsont kaphatsz. NG-n belul Skociaban raradasul pont, hogy ingyenes az oktatas.

2011. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A forint állásától függően, ha nincs így elszállva a font, akkor az a 9000 font nem is sokkal több a jelenlegi magyar költségtérítéseknél ezen a két szakon, ha a színvonal különbséget nézzük. Ha meg azt, hogy lehet itthon kétszerese lesz a mostaninak, akkor még olcsóbb is. Dánia szóba sem jöhet, mert férjestől mennék, aki egy kukkot sem tud dánul és neki meg normális munka kell a szakmájában.
2011. nov. 30. 21:56
 8/12 anonim ***** válasza:
Daniaban orvosit nem lehet angolul vegezni,es sehol mashol eszakon! En is itt tanulok,ez egy nagy butasag,raadasul pont fogorvosnak keszulok. Uzleti kepzeseket meg egy-ket selejtebb kepzest fosulin lehet angolul vegezni. Dan Nepfosikola etc.
2011. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Meg valami,mert anno en is vacilaltam,hoyg hova jojjek. Skociaban ingyenes az oktatas minden szakon kiveve az orvosit. Ezek alapjan merlegelj kedves kerdezo! Ha Dania mellett dontesz akkor meg segiteni is tudok.
2011. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


En ugyanebben a ciponek jarok. Te hogy dontottel?

2012. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!