Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehetséges-e hogy ha majd...

Lehetséges-e hogy ha majd itthon leérettségiztem akkor a továbbtanulásomat külföldön folytassam, mert én nagyon szeretnék ausztráliában tovább tanulni nyelvet is és ott is szeretnék élni, ez lehetséges vagy ennyire nagy álmokat ne kergessek?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismereteim szerint csak akkor mehetsz ki külföldre tanulni, ha fizeted a tandíjat. Ami Ausztráliában (és a világ más tájain is) jóval több, mint itt Magyarországon a költségtérítéses képzés.
2010. ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp vágj bele, ne hagyd, hogy sokan elrémísszenek!


Ha már kint leszel, nem fogod megbánni. Itt dolgozhatnál 100-150 ezer forintért diplomásként, miközben kint a többszörösét kapod, és a megélhetés nem olyan drága mint mondják.. Csak irigykednek, és ezt mondják mindig, de nem látták a kinti árakat.

2010. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rokonomék a télen mentek ki, tanulni, dolgozni. Nagyon hamar találtak munkát és lakást is. Szerintem is vágj bele, de azért azzal számolj, hogy szükséged lesz egy alapra, mert először is nem biztos, hogy rögtön kapsz munkát, de laknod kell valahol, meg néha kaját is érdemes venni :D Másrészt pedig a sulit is be kell fizetned, valamint a repülőjegy sem ingyen van + intézni a vízumot, papírokat.
2010. ápr. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen gondoltam hogy nem lessz könnyű főleg a vízummal, szóval itthon kéne fősulira járnom és utána ha összejön a pénz mehetnék is nem? azt olvastam hogy van valami túrista vízum ami talán fél éves azzal meg lehetne nézni hogy milyen is kinn az élet.
2010. ápr. 13. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát vagy egyszerűen csak dolgoznod, úgy hamarabb összejönne a pénz. Ha írsz egy privit, akkor meg tudom adni neked unokatesóm elérhetőségét, és tőle megkérdezheted a részleteket. Ő is rögtön érettségi után ment ki.
2010. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bagooosaurus válasza:
helo, én is külföldön szeretnék tanulni, és egy barátom mondta, hogy van kint ingyenes egyetem
2010. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!