Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Erasmusos félév aktív...

Az Erasmusos félév aktív félévnek számít?

Figyelt kérdés
magyarán az államilag finanszírozott féléveim számát csökkentené, ha kimegyek?
2011. dec. 25. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:

ugyan úgy vizsgázni kell a félév végi anyagból, mintha itthon is bejárnál, legalább is ismerősöm így ment ki most Spanyolországba

szal ez alapján csökken

2011. dec. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindenképpen aktív félévnek számít, de nyugodtan felvehetsz itthon is tantárgyakat. Elméletben minden szakon biztosítják, hogy a gyakorlati órákat is pótolhasd valamilyen formában, hosszabb lehet a vizsgaidőszakod, megbeszélés szerint végezheted el a tárgyakat. Természetesen helytől függ, hogy mennyire segítőkészek ebben, de alapvetően támogatóak. Tehát nem feltétlenül "veszik el" féléved, ha jól és időben meg tudod szervezni a dolgokat.
2012. jan. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 bensdorp ***** válasza:
Azért nem minden szakon, bocsáss meg... Orvos- és gyógyszerészkaron például lehetetlen lenne bepótolni a gyakorlatokat (ezek levelezőn se végezhetők), muszáj passzívra menni.
2012. jan. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Igen, vannak különleges szakok, amikre természetesen máshogy működnek, én általánosan gondoltam beszélni róla. Orvosoknál és gyógyszerészeknél (például) biztosan sokkal nehezebb kivitelezni, de nekem van szemész ismerősöm, aki kinti gyakorlatát el tudta ismertetni és fel is vett úgy tárgyat, hogy ne kelljen csúsznia - de biztos vagyok benne, hogy ilyen szakmák tanulásánál ez sokkal nehezebben megoldható, mint mondjuk bölcsész tanulmányok alatt.
2012. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!