Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tudnék én, mint magyar...

Hogyan tudnék én, mint magyar diák az Oxfordi egyetemen tanulni?

Figyelt kérdés
11.es vagyok és már megvan az angol nyelvvizsgám és érettségim. Az egyetem honlapján pedig csak reklámszerűszöveg van.
2011. dec. 30. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom ebben mi a reklam, de minden kerdesre valaszt kapsz itt.



Amugy ami kell, az kituno tanulmanyi eredmenyek, versenyeredmenyek orszagos es nemzetkozi szinten, stb, es akkor viszonylag jo eselyed van bejutni interjura. Ahonnan persye az emberek elsopro tobbseget kivagjak. IELTS megfelelo szinten szinten kell, ezen ilyen felsofok folotti kategoria, magyar erettsegit elfogadjak, ha emeltszintu is van benne, de jobban szeretik a nemzetkozi erettsegit.


Garantalt bejutas nincs, ha az eredmenyeid es az ajanloleveled magyar szemmel hihetetlenul jo, akkor se - ezrevel, sot, a ket egyetem (Cambridge es Oxford) osszesen tizezrevel vagjak ki az ilyen jelentkezoket is. De nem lehetetlen.


Ja, es NB-ban osszesen 5 egyetemre jelentkezhetsz maximum (O es C kozott valasztani kell, mindkettore azonos evben nem lehet), az egesz jelentkezes online zajlik.

2011. dec. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerek egy fiút, aki 2 éve tanul már kint. A szüleit anyagi csőd fenyegeti. Amikor a szüleim megkérdezték, hogy mégis mennyi egy félév, akkor milliókról beszéltek. Nem érdemes hitelbe verni magadat szerintem. Írország és Skócia tárt karokkal várja a tanulni vágyókat. Azt hiszem, mindkettőben ingyen lehet tanulni (ha jól tudom). Na meg ott van Ausztria is. :)
2012. jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 NoraKelemen válasza:
Szia, én épp most jelentkeztem az egyetemre, bekerülni még nem kerültem be, azt sem tudom, hogy interjúra visszahívnak-e. Egyenlőre zajlik a szortírozás, de Glasgow-ból már ajánlottak egy helyet jövő szeptemberre, ami talán azt is jelentheti, hogy nem volt olyan rossz a jelentkezési anyagom. Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan, szívesen segítek. Így hogy benne vagyok a dolgokban, és itt lakom Angliában, van egy két hasznos információm. És még mielőtt azt hinnéd, hogy azért jelentkeztem Oxfordra, mert annyira tehetős lennék, akkor csak annyit mondok, hogy eredetileg azért jöttem ide, hogy gyűjtsek az otthoni BGF-es tanulmányaimra. Nem kell megijedni a pletykáktól. Tandíjat nem zsebből fizetsz.
2012. nov. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!