Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Eisenstadti tanulmányok?...

Eisenstadti tanulmányok? Ausztriai rendszer, hogy működik?

Figyelt kérdés

most érettségizem, sorba vettem több külföldi egyetemet is. hogy működik Ausztriába az oktatási rendszer? azt tudom,hogy ingyen van. Eisenstadtban találtam egy pedagógia főiskolát. Hogy lehet tanárnak szakosodni? itthon német-födrajz szakos tanár lennék,de külföldi lehetőségeket is keresek. hogy működik?tapasztalatok? jelentkezés?

bármi hasznos hozzászólás sokat segítene :)köszönöm szépen!


2012. jan. 10. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
A pedagógiai főiskolákon általában tanítókat képeznek. Ha középiskolai tanár szeretnél lenni, akkor egyetemre kell menned, ez esetben pedig Universität Wien. Ausztriában külön vannak a tanári és egyéb szakok, pl. van Bachelor Geographie és Lehramtstudium Geographie. A te esetedben Lehramt Deutsch, Geographie szakra kell jelentkezned. Ha a téli szemeszterben, azaz októberben szeretnél kezdeni, akkor valamikor nyáron indul a netes előjelentkezés, de az egyetem honlapján minden tételesen le van írva.
2012. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!