Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyenek az első hónapok...

Milyenek az első hónapok külföldi egyetemeken, hogy megy a beilleszkedés?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 11:02
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Nekem mindig nagy almom volt,aztan mikor kijottem, en 3 honapot gyakorlatilag vegig bogtem, vagy 10x akartam hazamenni, vegul itt maradtam,esszerusegbol. Kivulrol mas,mint mikor itt vagy. Kell hozza akaratero rendesen es sok hatalmas onkontroll. Aztan meg mindenki mas, kibol mit valt ki az mikor radobben,hogy 1. senkiben se bizhat 2. aki bizalmat ebreszt benne,pl. mert ugyanaz az anyanyelve(magyar),abban plane nem. 3. senki se nezi a te erdekeidet. 4. k.rva sok burokraciaval jart,pedig eus orszagban vagyok,es ott meg aztan foleg nem fognak segiteni. 5. a to-sok meg jobban leszarnak,mint otthon 6. a beilleszkedes se ugy megy kelet-europaikent,mint gondoltad volna,mert eleg sokan mar csak azert,mert az vagy egy kis senkinek neznek. Miutan felismerted,hogy ez aztan nem lesz akkora buli,mint gondoltad (legalabbis kozossegi eletet tekintve) jon a lelki mardosas,hogy "megis mit keresel itt? lehet,hogy szarabb otthon,de vannak barataid, ott vannak a szuleid,igaz rosszabb az egyetemeken az oktatas, de x evig azert megiscsak mas ezt elviselni,amit erzel...egyetem utan konnyebb lenne,mert legalabb lenne valami a kezedben,mellesleg akkor valtasz orszagot,amikor akarsz. a francba mar megint nem tudok karacsonykor hazamenni,mert vizsgaidoszak van,es a 2 oras repulout valojaban kb 5 ora,mert varkozasi ido,hazautazas,es igy 2 napot nem akarok csak utazasra elcseszni,hogy utana 2 napig pihenjem ki a faradalmakat."
2012. jan. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megkérdezhetem, melyik országban vagy?
2012. jan. 11. 11:26
 3/3 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon egyszerű csak nyitni kell az embverek felé. Én pozitívan gondolok arra hogy milyen lesz mondjuk én már voltam előtte arrafelé melózni tehát ilyen téren könnyebb.
2012. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!