Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Légiutas kísérő szeretnék...

Légiutas kísérő szeretnék lenni. Hogyan lehet bekerülni pl. a Malév-hoz? Követelmények, egyéb? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 18:28
 1/5 anonim válasza:

Tapasztalatom nincs, de én is nagyon gondolkodok a stewardess szakmán, szóval a net összes cikkét elolvastam, amit csak találtam. Lehet menni OKJ-s képzésre, ami 200,000 Ft körül van, viszont több helyen is olvastam, hogy ennek sok értelme nincs, mert a cégek nem azt nézik, hogy elvégezted-e a szakot, hanem, hogy "bejössz-e e nekik." A Malévnak is ha szüksége van, akkor tart nyílt napokat, ide el kell menni, és ott helyben kell jelentkezni. Ha téged választanak, akkor ők adnak neked egy 6 hetes képzést, és máris dolgozhatsz.

Követelmény alapvetően, hogy legyél 155 cm, arányos legyen a tested, tehát ne legyél túl kövér/túl sovány, egy nyelven társalgási szinten tudj beszélni, de nem árt ha kettőn, vagy akár többön.

2012. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2012. jan. 12. 06:29
 3/5 anonim ***** válasza:

A lényeg, figyeld a Malév hirdetéseit, és ha indítanak castingot, menj el! Ott hozd a legjobb formádat, mosolyogj sokat, figyelj oda, légy ügyes, a többiről ők döntenek.


Talán minden légitársaság más követelményt határoz meg, olvastam már olyat, aki úszni tudást is kér. De általánosságban elmondható: ápolt külső (arcbőr, haj, fogak, körmök), normál testsúly, 160 körüli magasság, szolid smink, és inkább szociális tulajdonságok, pl.: kedvesség, figyelmesség, tolerancia, türelem, rugalmasság, stressztűrés. Aztán tudj angolul legalább középfokon és nem árt ha más nyelvet is kommunikálsz (Malév nem csak Európában közlekedik, tehát lehet egy kevesek által beszélt, egzotikus nyelv is, de a német, spanyol, francia is nyerő lehet)

De készülj fel, hogy sokat dolgoznak, kevés a szabadidő, keveset tudnak otthon lenni Magyarországon a családjukkal, de bejárják a világot :D

2012. jan. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!! :)))
2012. jan. 12. 16:00
 5/5 anonim válasza:

"Első"

Legközelebb úgy írd, hogy "gondolkodom" ikes ige lévén.

Tudni illik, hogy a légiutaskísérőnél az általános műveltségre is szükség van.

2012. jan. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!