Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek mennyire kivitelez...

Szerintetek mennyire kivitelezhető ez a terv?

Figyelt kérdés

Most hogy lecsökkentették az államilag finanszírozottak számát, elgondolkoztam azon hogy lehet megérné ha külföldön tanulnék tovább.

Elsősorban Angliai, vagy Amerikai egyetemre gondoltam, mivel csak angolt tudom idegennyelvek közül, de viszont abból a legjobb vagyok az osztályban :)

Nah ez lenne nagyjából a terv:

Elsőnek kimennék, dolgoznék egy évet, hogy kicsit megszedjem magam pénzzel, meg még azért is hogy az angol tudásomat tökétetesítsem.

Ezután jelentkeznék egyetemre, és még mellé vállalnék vmi diákmunkát(azt hallottam hogy az ösztöndíjból meg lehet élni, de biztos ami biztos :))


Gazdasági szakra akarok elmenni, itthon a kereskedelem marketingre gondoltam.


Nah szóval, mennyire jó ez a terv? Mikre kell gondolnom ha kimegyek?


2012. jan. 22. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Angliában még nagyobb a munkanélküliségi ráta, mint itthon. Ezek után nem hiszem, hogy csak úgy pikk-pakk el tudnál helyezkedni, hogy "megszedd magad". Kivéve, hacsak nincs kint valami ismerős.
2012. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem tán kedden hallottad a TV-ben?:)

Akkor már végig is nézhetted volna, hogy hogy is van ez...:)


Kérdező: Terved szerintem kivitelezhető, én is ilyenen gondolkozom:) Sok sikert!

2012. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
egy pillanatra azt hittem, hogy itthon akarsz ösztöndíjból megélni...
2012. jan. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Valaki részletesebb választ tudna írni? :D


Amúgy nem néztem semmit a tvben... :)

2012. jan. 22. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha angolul akarsz tanulni akkor menjél finországba a business schoolba. Ingyenes és dolgozhatsz mellette. Csak útlevél kell meg egy IELTS nyelvvizsga de az nem probléma simán megkapod. Ha érdekel a további csak szólj és mesélek még róla. A másik vagyis amit te írtál az is menne, de szerintem ha kihagysz egy évet akkor sokáig fog tartani mire megint ráálsz a tanulásra.
2012. jan. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
kedves utolsó hozzászóló! Meg tudnád mondani, mi a neve annak az egyetemnek, amiről írtál?
2012. jan. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!