Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Magyar Gimnázium, de Brit...

Magyar Gimnázium, de Brit Főiskola? Hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon közeledem ahhoz, hogy iskolát kell választanom a tovább tanuláshoz. Szinte napról napra változik a felsőoktatás itthon ezért szeretnék inkább kint tovább tanulni egy főiskolán. Ez hogyan oldható meg? Van középfokú angol nyelvvizsgám és pár hónapon belül szeretnék felsőfokút illetve előrehozott angol érettségit. Média tagozatos osztályba járok és Kommunikációs fősulira szeretnék menni.

Valakinek tapasztalata? Ötlete? Ismerőse? Aki hasonló helyzetben van/volt?

Előre is köszönöm. (:


2012. jan. 22. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Nemzetközi nyelvvizsgát kell tenned, csak a TOEFL vagy IELTS a jó, mást nem fogadnak el. Az érettségi amit elvárnak, szakonként és egyetemenként változik, ezért nem árt, ha írsz a kiválasztott egyetem email címére, hogy mégis kb mik az elvárások. Ők megírják hogy mittudomén 3 db ötös és két négyes, vagy színötös, vagy ilyesmi..

A jelentkezés netes felületen történik, kell írnod egy personal statementet (saját magad fényezése), meg referencia kell egy tanárodtól.

Abszolút nem lehetetlen, de elég sok idő, mire mindent kiválasztasz, megírsz, tanárod is megírja, stb.

2012. jan. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Brit foiskola nincs. Egyetem van. A relevans ranglistakat (Guardian, Times) konnyeden mmegtalalhatod, ahogy a relevans vilagranglistakat is (ARWU, QS, TIMES), hogy kepben legyel.Van 120 brit egyetem, a valasztek szeles. ( [link] Az abszolut top egyetemeken media studies mondjuk nincs.)


Van ahova konnyen be lehet jutni, van ahova meg vilagklasszisnak kell lenned a bejutashoz. Amiket az elozo hozzaszolo leirt, az mind igaz. Meg annyi, hogy elitebb helyeken egy emeltszintut legalabb kultivalnak, es a top helyeken meg foleg a nemzetkozi erettsegit, de ez nem kotelezo.


Osszel jelentezhetsz, UCAS rendszer, minden online zajlik.

2012. jan. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. (:
2012. jan. 24. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:
kis kiegészítés az előzőekhez: igen, brit egyetem van, már, úgy hívják. de ez lehet három-négy éves is (ami régen otthon a főiskola volt) Bachelor, és utána a Master, az számított régen otthon egyetemnek. az ötéves képzés. de mindet egyetemnek hívják. a végzettség a változó. a többi az, amit leírtak előttem.
2012. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az intezmenyeket egyetemnek hivjak, college nincs (atol tekintsunk el, hogy a Londoni Egyetem koreba tartozo egyetemek neve sokszor "college", ez nem jelent semmit)


A BA az A kepzes. Egyetemi kepzes. Az, hogy MO-on ezt degradaltak, valamifele alapfoku izeve, ami csak a mesterdiplomaval egyutt er valamit, nem tukrozi a nemzetkozi trendet, szinvonalat, csak a magyar kaoszt.

2012. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a BA az, amit régen otthon főiskolának hívtak. főiskolai szintnek, ha így jobban tetszik. a MA meg amit egyetemnek hívtak anno. a college megy csak egy középiskola utáni suli, ott tanulhatsz szakmát is, akármit, nem főiskola a fordítása, mint azt angolórán tanultuk.
2012. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!