Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Universitá degli Studi di...

Universitá degli Studi di Milano, rögtön gimnázium után?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy Észak-Olaszországban nagyon drága továbbtanulni, és Milánó a legdrágább olasz városok egyike. De ezek szerint egy átlag magyarnak lehetetlen ösztöndíj nélkül kint végeznie az egyetemet? Ha kint az egyetem mellett dolgozik, nem tudja fenntartani magát? Azt olvastam, hogy a tandíj kb 850-1000 euró között van Olaszországban egy évre, ez nem tűnik olyan vészesen nagy összegnek. És a lakhatás? Sokan mondják, hogy az a nagyon drága. De ha nem egyedül megyek ki, hanem baráttal, és ketten fizetünk egy albérletet, úgy is lehetetlen?
2012. jan. 20. 02:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem lehetetlen - ha elég sok erő, kitartás, és "sohanemadomfel"-szemlélet van benned.

Majdnem biztos vagyok abban, hogy a "szerető" rokonok akarnak lebeszélni. Jól mondom?

Amit viszont mindenképpen ellenőrizz le, azok az egyéb feltételek:

1. tudod-e a nyelvet annyira, hogy a tantárgyi szakszavakat is "csípőből" használd? Az nem számít, hogy "jól beszélsz" olaszul és ötösöd volt belőle.

2. lakhatás - nincs-e kolesz vagy más diákokkal pl. hatan bérelni egy 3 szobás lakást pl. Mert a ketten-kétszobás verziót a tanulás mellett nagyon nehéz fenntartani, nem csak bérleti dij van, hanem pl. áram és télen fűtés is, és akkor még nem ettél, és nem közlekedtél, nem vetted meg az egyetemi könyveket stb.

3. Ösztöndíjat leellenőrizni - lehet, hogy, ha az első évet 75% felett teljesíted, akkor ösztöndíjaznak, ami már hatalmas segítség, tehát lehet, hogy csak az első év a kőkemény, utána anyagilag kicsit könnyebb.


Soha ne mondd, hogy "soha", hogy "lehetetlen" és ilyesmi.

Az életed rajtad múlik. Olyan lesz, amilyenné te teszed. Néha nagyon nehéz előre jutni, sok kitartás és küzdelem kell - de ha alaposan leellenőrizted a lehetőségeket, beszéltél az egyetemmel pl. a koleszról vagy az ösztöndíjról, esetleg diákokkal, akkor ne engedd magad a "szerető" rokonok által lebeszélni magad.

Én drukkolok, sok sikert!!!

2012. jan. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!