Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az USA-ban járjak egyetemre...

Az USA-ban járjak egyetemre v. Mo-on (reál vonalon)?

Figyelt kérdés

Az USA-ba szeretnék menni egyetemre.

Azt nem tudom, hogy ha kimegyek az USA-ba, utána elvégezném ott az egyetemet, és nagy valószínűséggel hazajönnék, akkor van-e értelme kint tanulnom, vagy a magyarországi színvolnalú munkákhoz kár időt és pénzt pazarolni külföldre.


2012. jan. 22. 18:11
 1/4 anonim válasza:
8%
Figyu szerintem ha van ra lehetoseged MENJ!!!!!!!! En voltam kint 1 nyarat es nagyon gyonyoruseg kint minden stb.. Szoval en azt tanacsolom hogy ne maradj itt ha nem kotelezo! Azt a kerdest pedig van idod eldonteni hogy itthol akarsz majd boldogulni a diploma megszerzese utan. Talan igy ijeszto lehet, de ha kint tanulsz majd, akkor nem akarsz majd hazajonni, mert szerintem megszeretned nagyon amerikat! Figyelj, amerikai mindig is a lehetosegek orszaga volt, es ez magyarorszagrol nem igazan mondhato el.. (( De tudnal nekem tanacsot adni hogy hogy lehet amerikaba jelentkezni egyetemre stb.. PRIVATBAN) ? Koszi
2012. jan. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha van rá, menj ki.
2012. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amerikába dolgoztam 3évet középvezetőként, de nagyon honvágyad lesz.

Én tartottam a kinti magyar közösséggel a kapcsolatot, és szinte mindenki így van vele.


Aki kijön nyaralni pár hónapra az ezt nem érti meg. Elsőre a legtöbb amerikai kedves, de annyira felszínesek és műk..


menj ki végezd el ott az egyetemet és utána dönts

2012. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Azert bejutni egy epkezlab egyetemre, foleg teljes osztondijjal kicsit nagyobb problema, mint, hogy ki vagy be. Undergrad szinten esely alapvetoen maganegyetemeken van, ott is azoknal, amik (Pl. Yale, Harvard) need blind-ok, tehat kuntakintekent is kaphatsz teljes osztondijat. Mondjuk real vonalon a Yale kevesbe jatszik, Harvard, MIT, Stanford, CalTech, mernokin Cornell, stb. Europaban Cambridge. Namost ezekre teljes osztondijat kapni (Cam kivetelevel, ahol az EU hatalmas segitseg), iszonyatosan nehez.


A "kár időt és pénzt pazarolni külföldre"-t kicst (nagyon) nagykepunek erzem, ti. abszolut figyelmen kivul hagyod azt az egeszen aprocska tenyt, miszerint az oktas szinvonala, az oktatok milyensege, a mentalitas, felszereltseg, esatobbi, mind-mind egy hangyanyival jobb az emlitett egyetemeken, mint a magyar intezmenyekben. De tenyleg, csak egy hangyanyival..


BTW, en itt csinalom a doktorimat 3 eve Boston mellett (technikailag benne), elotte Nagy Britanniaban diplomaztam, es soha a budos eletben nem volt homvagyam soha. A szuk csaladom hianyzik, de erre ott van a skype, tenyleg rengeteget szamit, ha latod is a masikat. Nem azt mondom, nem nagy orom evente talan ketszer talalkozni szulokkel es testverrel, de rajtuk, es a csalad par tagjan kivul semmi nem hianyzik. Objektiven semmi nem jobb Mo.-on, sot, ezerszer rosszabb. A magyaros kajakat meg soha nem szerettem, a turorudi meg finom, de azert nem egy akkora durranas... Persze, ha valaki erzelmileg nagyon kotodik Mo.-hoz, akkor mindenbe belemagyarazza, hogy "na, ez ott jobb, meg maskent van, es..", de objektiven ezeknek nem sok alapjuk van. Mindettol fuggetlenul akibe ezt beleneveltek/hajlamos ra/esatobbi annak siman lehet ektelen honvagya, ezt nem ketlem, es ezzel szamolni kell. En mielott Angliaba kimentem, tudtam magamrol, hogy ilyesmi nalam nem lesz, es micsoda meglepetes, nem is volt soha. De minden ember kulonbozik.


Amugy sokan vagnak neki "nagy valószínűséggel hazajönnék" mentalitassal, aztan az evek soran ugyan ezen csoport nagy reszenek allaspontja nemileg modosul, es eszuk agaban sincs visszamenni. Es abszolut igazuk is van.

2012. jan. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!