Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy elengedjenek külföldre egyetemre?

Figyelt kérdés

Azért nem akarnak elengedni, mert azt mondják, hogy túl sokba kerülne, és amúgy is féltenek. Arra gondoltam, hogy ha kihagyok egy évet, és mondjuk kimegyek au pairnek, akkor gyűjthetnék pénzt, és belerázódhatnék a külföldi életbe/nyelvbe. Utána felvételiznék az egyetemre, és mellé keresnék munkát is. Szóval szerintem el tudnám tartani magam. Angliáról van szó egyébként, ahol a tandíjat majd csak egyetem után, dolgozó emberként kéne törlesztenem.

Vélemények?


2012. jan. 16. 12:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
44%
nem engednélek ki Angliába, az 100%
2012. jan. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
47%

Hát attól is függ, minek tanulnál?


Szerintem érdemesebb itthon tanulni (ahol a seggünk alá tesznek mindent..) és utána mondjuk ERASMUSszal kimenni, nyáron önkénteskedni néhány hétig (mondjuk az AIESECkel) vagy a kötelező szakmai gyakorlatot kint végezni. Vaaagy akár dolgozni is kimehetsz, miután elvégezted az egyetemet.

Bár amúgy szerintem semmi gond az au pairkedéssel, mert tapasztalatszerzésnek jó, akár kiveszel egy passzív félévet, és akkor. De nagyon drága kint az élet, főleg az egyetem, azt nagyon nehezen tudnád fizetni. És te ott mindig csak egy koszos kis külföldi leszel (ha érted, mire gondolok.)

És szerintem diákhitelt (mert ez a tandíjat-csak-később-fizetem dolog gondolom az) csak olyanok vesznek fel, akiknek nincs más lehetőségük. Nagyon sokan cseszik el a pénzügyi dolgaikat ezzel. Amikor már lakásra akarnál hitelt felvenni, még akkor is a tandíjadat fizeted....

2012. jan. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
50%
és 99%ig egyet értek az első válaszolóval, az 1% attól függ, mit akarsz tanulni.
2012. jan. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Történelmet szeretnék tanulni.

Hát az ERASMUS nem hiszem, hogy nekem való lenne, meg eleve a magyar felsőoktatás sem. Mivel esélytelen, hogy bármi természettudománnyal kapcsolatos szakra menjek, ezért abban sem vagyok biztos, hogy itthon egyáltalán felvennének-e, a rengeteg szigorítás miatt. Amúgy most 11-es vagyok, tehát még van egy kevés időm gondolkodni. Ha meg mégis felvennének, akkor meg lehet, hogy soha az életben nem jutnék el sehova... Nem tudom, hallottatok-e már arról, hogy röghöz akarják kötni a hallgatókat. Én eléggé megijedtem, amikor erről olvastam egy hírt, mert tuti, hogy nem Magyarországon képzelem el a felnőtt életem.

2012. jan. 16. 12:44
 5/30 A kérdező kommentje:
Amúgy az első hozzászólóhoz hasonló megjegyzésekre nem vagyok kíváncsi. Érdekelnek a negatív vélemények is, ha tartalmaznak értelmes indoklást.
2012. jan. 16. 12:46
 6/30 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha egyetemről van szó, felnőtt vagy már, és engedélyre nincs szükséged - ami nem egyenlő persze azzal, hogy ne kérdezz véleményt, hiszen természetesen a szüleid, és fontos, hogy mit gondolnak a dologról.

Ugyanakkor a te életed, ezért ha ez minden vágyad, akkor hajrá, mindenképp valósítsd meg.

Persze az érveiket vedd számításba. Lehet, attól féltenek, hogy nem tudnád visszafizetni a tandíjat, és eladósodnál már a pályád kezdetén? Sajnos gondolom sem ott, sem itt nem garantált az azonnali munkába állás...

Vagy az a félelmük, hogy egyedül mennél? Nincs esetleg még egy ismerősöd, aki veled menne?

2012. jan. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%

Ja, valami hasonló 'nesze semmi, fogd meg jól' szakra számítottam.

Ezt simán tudod tanulni itthon, és utána hitelek nélkül leszel minimálbéres valaki, és nem külföldön hitelekkel együtt. És mi az, hogy nem való neked az ERASMUS??? De a végig külföldön tanulás az való? Amúgy pedig nem hiszem, hogy túl sokat tudsz a magyar felsőoktatásról ahhoz, hogy meg tudd mondani, való-e neked.

Ha tényleg ez a vágyad, csináld. De hülyeség.

2012. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Ettől nem kell félni, hogy eladósodnék. A brit állam ezt figyelembe veszi. Csak akkor kell törleszteni, ha a fizetésem minimum X font, és akkor is csak az évi jövedelmem 9%-át. Ha valamiért megszűnik/csökken a bevételem(pl kirúgnak, szülési szabadság...), akkor a törlesztés is szünetel. És ez a szerződés, ha jól tudom, 10 év alatt elévül.
2012. jan. 16. 12:53
 9/30 A kérdező kommentje:
12:52: én meg pont ilyen "***, esélyed sincs, mert buta vagy" típusú hozzászólásra számítottam.
2012. jan. 16. 12:55
 10/30 anonim ***** válasza:

Ha ezt Magyarországon végeznéd el, BSC+MSC kb 2-3 millába kerülne. Ezt az állam bácsi kifizeti neked. Nem kell folyton repjegyet vásárolni, ha épp haza akarsz jönni. Nem kell egy rosszabb anyagi helyzetű ország lakosaként egy jobb országban élned, ahol relatíve minden drágább, mint itthon.

Még annyit kérdeznék, hogy szerinted ezzel a történelem-dologgal te mit fogsz dolgozni?

(Ébredj, királylány. Én már felébredtem a hasonló álmaimból.)

2012. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!