Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Végzősök, tervezitek, hogy az...

Végzősök, tervezitek, hogy az új oktatási törvény miatt érettségi után külföldre mentek tanulni?

Figyelt kérdés
Én nagyon bánom, hogy tavaly nem mentem, most viszont abbahagyom itt az egyetemet és kimegyek egy finn egyetemre, ahol ugyanezt tudom angolul tanulni, sokkal jobb körülmények között.
2012. jan. 23. 18:18
 1/9 Lestat_626 ***** válasza:

Szia!

Én személyszerint nem tervezem, h külföldre megyek, de tudom például, hogy az osztályomból néhányan meggondolták magukat és el akarják hagyni az országot az érettségi után. Úgyhogy én azt mondom, hogy igen, sokan fognak küldföldre menni érettségi után.

(bár az egy másik kérdés, h ezt csak azok tudják megtenni, akiknek van vmi ismerősük kint. Vagy legalább is úgy sokkal, de sokkal egyszerűbb...)

2012. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hajrá, legközelebb Ausztria van, ahol még tandíjmentes, ott kint az élet havonta 300ezer... Itt egy szak kerül félévente átlag 250-be.
2012. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még Norvégiában sem kerül 300 ezer/hóba az élet. Bécsben egy kétágyas koliszoba annyiba kerül, mint Budapesten egy belvárosi albérleti szoba. A kaja szinte ugyanannyi, a tömegközlekedés pedig fél évre 50 euró. Tehát miről is beszélünk?
2012. jan. 23. 20:18
 4/9 anonim ***** válasza:

És Bécsben a diákmunkám órabére 10 euró, így havi ezer eurót megkeresek vele.

A lakhatás, rezsi, közlekedés, kaja, pia, és a többi sem több együtt 500 eurónál. (igaz, kifogtunk egy nagyon olcsó lakást)

Vagyis diákként évente többezer eurót lehet megspórolni.

2012. jan. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaza van annak aki azt írta 300 000 ft költesz havonta megélhetésre! Nekem ezt már régóta mondogatják, egy szavukat sem hittem, egész addig míg múlt héten a híradóban is ugyanezt mondták. Azt hiszem a tényekben volt.
2012. jan. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Attól, hogy volt a tényekben, ez nem igaz. A legdrágább nyugat-európai országokban sem kerül ennyibe az élet diákként.
2012. jan. 25. 13:18
 7/9 anonim ***** válasza:
Oké, hát te tudod. Gondolom az ember ilyenkor alaposan utána jár a dolgoknak. Sok sikert!
2012. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És a Tények azt nem említette, hogy mennyi az átlagbér nyugaton?

Munka nélkül tényleg csak a gazdag magyarok engedhetik meg maguknak a külföldi egyetemet.

De ha dolgozol, akkor azt jól megfizetik, kényelmesen meg lehet belőle élni. És ez nem épp mellékes információ.


Na mindegy, valakinek kell Magyarországon is maradni. Légy te közöttük.

2012. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én már (szerencsére) 2010 óta kit vagyok Skóciában egyetemen és nem bántam meg, még akkor sem, ha dolgoznom kell egyetem mellett, hogy eltartsam magam :)


megélhetés igen, drágább (nekem az albi havi 275 font) viszont ezt minimálbéren heti kb 12 órával fedezni lehet - ha szombat és vasárnap is dolgozom, akkor még marad many a megélhetésre is.


és az egyetem is sokkal jobb, színvonalas, gyakorlatias oktatás, állatijófej tanárok blablabla sorolni tudnám. szal nemtom ki az, aki otthon marad, de sok sikert hozzá :D

2012. jan. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!