Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Középiskolásként van lehetőség...

Középiskolásként van lehetőség ugy eltölteni egy évet külföldön hogy nem kell horriblis összegeket kifizetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldön (lehetőleg angol nyelvű országba) tanulni egy évet.nézelődtem a neten de csak ilyen 2-3 millió Ft-ot lehetőségeket találtam,mi viszont ezt nem igazán engedhetjük meg magunknak.van valami pályázási lehetőség?esetleg olcsobb utakat tudtok mondani?
2012. jan. 29. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg léteznek ilyen pályázatosok is, de gyakorlatban még nem láttam ilyet:) Énis valamit ilyesmit keresek.
2012. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a United World Colleges-ben lehet ingyen tanulni, de a bekerülés állati nehéz ( [link] én anno eljutottam a második fordulóig, de onnan már nem jutottam tovább a harmadikba.. évente kb 250 diák jelentkezik és ebből csak 2-3-4-et (helytől függően) választanak ki.. középiskola 11-12. osztályra szól a pályázat, érdemes megpróbálni, de ha nincs hatalmas tudásod a világról (tisztában vagy a napi current issues-al, olvasol külföldi híreket rendszeresen blabla..) és nem önkénteskedtél vmint nem vagy kitűnő tanuló, sok esélye nincs sajnos. de sok sikert hozzá, jó tapasztalat :))
2012. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha például magadnak szervezed meg akkor lehet olcsón is elintézni. Hova mennél szivesen mert van pár ötletem. Én így voltam Németországban, Angliában és Mexikóban. Kalandos volt de megérte.
2012. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, van sok ilyen pályázat. A UWC az két éves, és csak tizedikben, meg tizenegyedikben lehet kimenni, és akkor már ott kell érettésigizni.

Barátnőm olyan pályázatot nyert, ahol egy évig Amerikában volt egy magán suliban. De ez természetesen nem volt könnyű, és sokan pályáznak rá, szóval ha nem valami jó az angolod, akkor nem tudom, hogy mennyi esélyed van....

2012. febr. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia :) azóta voltál valahol? Sikerült? Ha igen hogyan?


3 . Válaszoló tudnál mesélni róla? Köszi

2014. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!