Továbbtanulás, hova?

Figyelt kérdés

Üdv! Eddig úgy terveztem, hogy a BMEre tanulok tovább, építész vagy informatikus irányba. Fizikát és matekot tanulok fakultációban, ezekből is akarok érettségizni, matekból emelten.

Nemrég felvetődött bennem az ötlet, hogy talán nem Magyarországon kellene tanulnom, hiszen nem szeretnék itt maradni, viszont a "röghöz kötésként" emlegetett törvény miatt itt kellene dolgoznom ( csak államilag finanszírozott oktatást engedhetek meg magamnak).

Az kérdésem az lenne, hogy mik a tapasztalatok külföldi (európai - Norvégia, Hollandia, Finnország, esetleg Anglia)egyetemeivel kapcsolatban? Hova érdemes menni matematika-fizika beállítottsággal, hogyan kell jelentkezni illetve mik a követelmények? Természetesen az angol nyelvű képzés érdekelne.



2012. jan. 31. 20:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Elnézést, lényeges rész lemaradt: az angol nyelvet tökéletesen beszélem, 12 éven át folyamatosan tanultam, végig kitűnő voltam belőle, bár jelenleg csak egy középszintű (B2) nyelvvizsgám van belőle. Tervezek a közeljövőben emeltet, de nem engedhetjük meg anyagialg egyelőre.
2012. jan. 31. 20:12
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha csak államilag finanszírozottat engedhetsz magadnak, akkor hogy gondolod a külföldet? Ott nem lesz támogatott egyik sem. Maximum ösztöndíjjal tudsz kimenni, ha lesz rá lehetőséged.
2012. jan. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó ausztriában ingyenesek az egyetemek sőt vannak duál képzések is ahol kapsz pénzt is. Ha angolul akarsz tanulni kérdező akkor még elmondanám hogy finnországban ingyenes az oktatás. Nagyon jó iskoláik vannak a finneknek. Bátran merem neked ajánlani ezeket.
2012. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző. Hollandiában van még egy olyan lehetőség hogyha a suli mellett dolgozol havi 32 órát legalább akkor kifizeti a tandíjad az állam.
2012. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A nem állampolgároknak ingyenes az oktatás? Ez engem is érdekelne.
2012. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

2. válaszoló, tudnál esetleg példákat is mondani, hogy műszaki pályát hol (melyik külföldi egyetemen) érdemes kezdeni? Illetve a jelentkezésről sem találok sehol érdemleges infót :S

2012. jan. 31. 22:49
 7/17 anonim ***** válasza:

Finnországban és Norvégiában is ingyenes az oktatás EU-állampolgároknak. Ez tudom, hogy elsőre nagyon jól hangzik, de ahogy a soraidból kivettem anyagilag nem álltok túl jól, úgyhogy nem ajánlom hogy ezekbe az országokba menj. Norvégiában minimum 3x drágább az élet, mint itthon, és ha nem tévedek Finnországban sem sokkal jobb a helyzet.


Ha ennek ellenére is foglalkoztat még a gondolat, mindenképp csinálj egy nemzetközi nyelvvizsgát (TOEFL, IELTS vagy Cambridge), mert ez mindegyik általad felsorolt országban alapvető feltétel ahhoz, hogy felvegyenek angol nyelvű képzésre.


Norvégiában egyébként neked a Norwegian University of Science and Technology-t (NTNU) ajánlanám, ha műszaki irányban szeretnél tanulni, ez Trondheimben van.


Azért nézz körül, hátha találsz ösztöndíj-lehetőségeket. Én annyira nem ástam bele magam a témába, de úgy vettem észre, hogy szociális alapon nem sok esély van támogatást kapni EU állampolgárként, hiszen sokan jönnek afrikai és egyéb szegény országokból :(

2012. febr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) Hollandiában a TU Delft-ről (Műszaki egyetem) hallottam jókat.
2012. febr. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Skóciában nincs tandíj, viszont a megélhetési költségek sokkal magasabbak, mint otthon (tapasztalat, én is idekint tanulok Medicinal Chemistry szakirányon). ösztöndíj nincs, támogatás nincs, mindenki elboldogul, ahogy tud. plusz rengeteg part time job van a diákoknak, én is dolgozo egyetem mellett, nem könnyű de nem fog senki sem belehalni pár óra munkától hetente :) viszont számítani kell rá, hogy a szülőknek is néha be kell áldozniuk anyagilag, és nem is keveset, főleg az első hónapokban (koli, Fresher's week - én csak az első héten 400 fontot költöttem, pedig nem szórtam a pénzt, Fresher's pass 45 font, gym egész évre 50 font, első nagy bevásárlások 1-200 font ebben benne voltak a tányérok, edények, anyámkínja, minden, ami egy egyedüli élethez kell, és akkor még nem beszéltem a havi 380 fontos kolidíjról..). szerintem nehéz belevágni 0 anyagi háttérrel, mi sem vagyunk milliomosok, de tudtuk, hogy az első pár hónap, amíg beleszokik az ember a kinti életbe nem lesz olcsó. azóta sem sokkal olcsóbb, bár idén már "csak" 275 fontot fizetek albira.


nyaranta is meg év közben is dolgozom, a nyári fizumból megvan a jövőévi lakhatási költségem része vagy egésze, de azért néha - ha pl nem ér ide időben a paycheque vagy vmi balhé van és nemtom fizetni az albit -, nem árt, ha a szülők tudnak gyorsan kölcsönadni pár száz fontot, hogy a kötelező dolgok be legyenek fizetve.


nem megoldhatatlan, de nagyon sok mindent át kell gondolni, számolni, mielőtt belevág az ember :) de én mindenképpen csak ajánlani tudom az idekinti tanulást, iszonyatosan megéri :)

2012. febr. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem , köszi :)

De azt hiszem le kell róla mondanom, már csak szimplán a mindenhol elismert nyelvvizsga is baromi sokba kerül, ahogy néztem.. Pedig tényleg teljes szívemből mennék..

De akkor marad Pest.. :(

2012. febr. 3. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!