Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha nem fejeztem be annó a...

Ha nem fejeztem be annó a középiskolát Magyarországon, Angliában milyen lehetőségeim vannak? Továbbtanulással kapcsolatban, természetesen?

Figyelt kérdés
Vannak a college-k, ezt értem, de milyen kurzusra kellene jelentkeznem, ha később egyetemre szeretnék menni majd, lehetőleg itt? Az eddig elvégzett éveimet beszámítják? Kell valami igazolás, bizonyítvány? Lesz lassan nyitott nap az itteni college-ben, szóval meg tudom érdeklődni majd ott is, de hátha van itt valakinek tapasztalata, információja ezzel kapcsolatban.
2012. febr. 4. 00:42
 1/2 anonim ***** válasza:
1 osztálytársam úgy ment ki amerikába hogy 2-os gimis volt itt és kint 3-tól folytatta... kint azt mondta elhagyta a bizonyítványát (mert megbukott vagy 4 tárgyból), de kint jó tanulónak számított:D
2012. febr. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na ebben tudok segíteni,mert a fiam is itt kint tanul.

A college-ban minden elmondanak.Az első nap felmérő tesztet kell írnod angolul. Ennek az a lényege,hogy megtudják milyen szinten vagy angol nyelvben,és abba a csoportba kerülsz.Onnantól kezdve lesz 3 óra kötelező: angol,matek,számtech.A többi tantárgyat (ami majd kell az egyetemre) fel kell venned úgy mint otthon az egyetemistáknak.De ezeket mind elmondják a college-ban.

Az otthoni tanulmányaid nem sokat érnek.Ugye itt kint nem számít a történelem,irodalom,nyelvtan.De ettől függetlenül legyen nálad a bizonyítványod.

Nem ért tudni,hogy hány éves vagy.Ugyanis itt 16 éves korig van tankötelesség.19 éves korig ingyenes az iskola.Akármit tanulsz 19 éves korodig ingyenes.Ha még tart az oktatás,és elmúltál 19 éves akkor hiába csak 1 vagy 2 éved van hátra fizetni kell.Nem olcsó.

A fiam nyáron töltötte a 19 évét.Egyetemre akar menni,de még kellene neki angol vizsga,és a szakmáját is le akarja tenni(már csak 1 év van hátra) Nekünk 400 font vizsgadíjat,és 1200 font éves díjat kell fizetni..

Egyenlőre,hogy konkrétan milyen vizsgákra lesz szükséged az egyetemre (ami nem ingyenes) azt majd 2 év múlva tudom meg,mert akkor leszünk benne..

2012. febr. 4. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!