Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tényleg nem muszáj a felsőfokú...

Tényleg nem muszáj a felsőfokú francia tudás ahhoz, hogy Franciaországban kezdjük meg az egyetemet?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy Franciaországba elég a kb középfokú tudás, mert ott kint az egyetem előtt indítanak ingyenes nyelvtanfolyamokat külföldi tanulók részére.

Ez így van?

Engem az École Normale Supérieure de Lyon érdekelne főleg.


2012. febr. 7. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:
ha franciául akarsz tanulni szerintem felsőfok nélkül nem érdemes, gondolj bele bármilyen nyelvből is ha középfokról indulsz az egyetemen külföldi diákoknak indított képzésen meg tudnál tanulni olyan szinten, hogy azon egyetemi tananyagot meg tudj tanulni?
2012. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Úgy látom, nem olvastad az alatta lévő kiegészítést:

"Azt hallottam, hogy Franciaországba elég a kb középfokú tudás, mert ott kint az egyetem előtt indítanak ingyenes nyelvtanfolyamokat külföldi tanulók részére. "

Magyarán a kérdésem arra irányul, hogyha itthon csak középfokig jutok el franciából, az elég -e, mert valami olyasmit hallottam, hogy Franciaországban KINT indítanak az egyetemek ingyenes nyelvtanfolyamot az egyetem MEGKEZDÉSE előtt.

Mert pl. Németországról biztosan tudom, hogy oda felsőfokú nyelvvizsga kell már alapból, ott semmilyen tanfolyamot nem indítanak, ez a C1-es vizsga már kell a felvételihez is. De nem tudom, van -e a franciáknál is ilyen elvárás a felvételihez?

2012. febr. 8. 18:12
 3/3 anonim ***** válasza:
engem is éredekelne, kaptál már azóta választ?
2012. ápr. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!