Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A DALF C1 francia felsőfokú...

A DALF C1 francia felsőfokú nyelvvizsgáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Megkérdezhetem, hogy ki milyen szinten volt, mikor bevállalta, és főleg, amikor sikerült neki? Én idén szeretném megpróbálni, igaz, annyira nem sürgős, már egyetemista vagyok, és a közép már megvan. Bármilyen tapasztalat érdekel.
2010. jan. 31. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:
83%

Már nem aktuális, de azért ideírom, hátha érdekel esetleg valakit. Összefoglalva: nehéz. Három francia nyelvvizsga közül (ITK-ORIGÓ, BME, DELF/DALF)szerintem semmiképp sem ezt kell csinálni. Mindegyiket próbálgattam már közepen, felsőn is néhányat. A DALF, a Francia Intézet vizsgája az nem könnyű, tényleg tudni kell. Nehéz, hosszú szövegek, hosszú magnó, nehéz beszédgyakorlatok... Drága, valamint elég ritkán tartják (egy évben talán kétszer). Viszont tény, hogy hasznos, szerintem ez egy nagyon jól eltalált vizsga... Ha nem nagyon szorít az idő, érdemes tanulni rá.


Ha viszont időre kell, a rettegett Rigót javasolnám- a tesztre nagyon jól fel tudsz készülni, a szótáraddal pedig át tudod magad küzdeni a többin, ha már ilyen szinten tudsz. A szóbelije se vészes. A BME viszont nehéz és hosszú, azt nem ajánlanám.

2010. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!