Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Állatorvos-tudományi...

Bécsi Állatorvos-tudományi Egyetem fizetős?

Figyelt kérdés
Nem találtam ilyen infót róla itt: [link] még csak 11.-es vagyok,de ahogy hallom itthon nem igazán tudnék állatorvos lenni,államilagtámogatottra 1:nehéz bekerülni,2: 15 évig nemmehetek ki az országból! a fizetős meg közel 2 millió egy FÉLÉV,bele sem merek gondolni,egy év mennyi lenne. Szóval jó lenne,ha valaki letudná írni nagyjából a követelményeit,hogy tandíjas-e és hogy ha igen akkor mennyi a tandíj és stb. Kérlek,segítesetek! Az én szüleim sajnos még egy száz akárhány ezres félévet sem tudnának fizetni,nemhogy milliókat!
2012. febr. 9. 20:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

[link]

ilyet találtam. sajna nem ingyenes ezek szerint :(

2012. febr. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1 150 000 egy félév itthon, az inkább közel 1 millió nem kettő.


Egyébként, az egyetem honlapján kellene megnézned. Nyilván, ha mint választási lehetőség felmerült, hogy ezt a szakot, ott te tanuld németül (mert máshogy nem lehet) akkor egy évvel a nagy megmérettetés előtt csak tudsz annyit már németből, hogy első kézből magadnak elolvasd a dolgokat. Ez nem bántás, ez az téma tele van olyanokkal, akik mindenféle ismeret nélkül ostobábbnál ostobább feltételezéseket kész tényként tárnak a kérdezők elé. Szóval sokat spórolsz, ha elolvasod. Ez ugyanis egy olyan dolog, ami feketén-fehéren tényként ott kell szerepeljen az egyetem SAJÁT oldalán, nem valami szedett-vedett szerkesztgetett magyar oldalon.


És nem 15 évig nem mehetsz ki, hanem a diploma szerzést követő 20 évben itthon kell dolgoznod 2x annyit, mint ameddig az egyetem tartott. Ha nem, akkor vissza kell fizetned a tandíjat. Ami amúgy valljuk be, azt jelenti, hogy azért nem vagy itthon, mert találtál egy zsíros helyet külföldön és hát ezzel a végzettséggel a nyugati fizetésből nem hiszem, hogy bele szakadnál a magyar tandíj visszafizetésébe.


De különben is az EU vizsgálja ezt a szerződés dolgot, mert lehet ütközik egy-két dologgal.

2012. febr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Retekszisz ***** válasza:

Szia!

A bécsi egyetemek ingyenesek ugyan, de a kinti lakhatás sokkal drágább az itthoninál (200ezer forint körül havonta), szóval ha pénzügyileg nem vagytok jó helyzetben, akkor Bécsen azért gondolkozni kell.

2012. febr. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszönöm azért:)második igazad van:)
2012. febr. 11. 21:22
 5/18 anonim ***** válasza:
44%
Nyugi már tudsz 180 Eurotol bérelni lakást nem kerül az annyira sokba mint itt egyesek híresztelik sőt még dolgozni is tudsz és azzal el is tudod magadat látni.
2012. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Minden álmom volt hogy,állatorvos legyek,de így most már nem igazán tudom,hogy menni fog-e.Tudom,hogy nem csak én vagyok így ezzel.Minden esetre köszönöm mindenkinek!:))
2012. febr. 14. 19:19
 7/18 anonim ***** válasza:
30%
Neked a 180Euró sok bérletnek. Az quazi semmi.
2012. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

180 eurótól lakást? Bécsben? Milyen lakás az? Még Pesten sincs annyiért. Én még egy lyukat sem láttam ott olcsóbban úgy 300 eurónál és ne gyere a felezhetitek szöveggel, mert ott egy szobásban egy ember lakhat csak.


Ja tudom, mutogattak a tvben valami koli dolgot, de hát oda nem fér el mindenki, arra nem lehet alapozni, hogy majd biztos lakik ott és kész.

2012. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
hát köszönöm azért :D csak az a furcsa,hogy annyira ellentmondásosak a vélemények,van aki szerint okés,van aki szerint drága.. a mai világban már meghalni sem érdemes ha azt nézzük:D
2012. febr. 19. 21:56
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
Kedves utolsó előtti diák munkás lakásnál. Írjad be az olcsó lakáskeresőbe. Már megvan a szerződésem.
2012. febr. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!