Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi Állatorvos-tudományi...

Bécsi Állatorvos-tudományi Egyetem fizetős?

Figyelt kérdés
Nem találtam ilyen infót róla itt: [link] még csak 11.-es vagyok,de ahogy hallom itthon nem igazán tudnék állatorvos lenni,államilagtámogatottra 1:nehéz bekerülni,2: 15 évig nemmehetek ki az országból! a fizetős meg közel 2 millió egy FÉLÉV,bele sem merek gondolni,egy év mennyi lenne. Szóval jó lenne,ha valaki letudná írni nagyjából a követelményeit,hogy tandíjas-e és hogy ha igen akkor mennyi a tandíj és stb. Kérlek,segítesetek! Az én szüleim sajnos még egy száz akárhány ezres félévet sem tudnának fizetni,nemhogy milliókat!
2012. febr. 9. 20:46
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
na akkor már félsiker:D
2012. febr. 28. 22:35
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én is Bécsben szeretnék tanulni, viszont fotográfiát. És én is 11.-es vagyok.


Ezen az oldalon nézelődtem..

[link]


Itt azt hiszem a legtöbb felmerülő kérdésre választ kaphatsz:

[link]


:))

2012. febr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :) remélem sikerül bejutnod:):D
2012. márc. 6. 20:54
 14/18 anonim ***** válasza:

nincs mit :)

köszönöm, viszont kívánom :)

2012. márc. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is általános orvos szeretnék lenni, remélem a Semmelweisen, nekem ez az álmom; de majd meglátjuk, hogy sikerül. A magyar orvosképzés is nagyon híres, a Semmelweis Közép-Európa vezető orvostudományi felsőoktatási intézménye: ,,A legtöbb külföldi az Általános Orvostudományi Karra jár, ott a 4321 tanulóból 2103 külföldi (ebből 826 fő német). Ok, hogy elsősorban az "olcsó" képzés a fontos számukra (hiszen Ny-Európában a magyar tandíj többszörösét kell kifizetniük), de akkor is!


A hallgatói szerződés szerintem igazságos dolog olyan szinten, hogy külföldi fizetésből 1,5-2 év alatt összespórolsz 12 millió Ft-ot (ahogy előttem is írták). Ez szerepel az én terveimben is.


Én is hallottam arról, hogy Bécsbe mennek ki tanulni magyar diákok, a mi sulinkból is. De ahhoz perfektül kell beszélni a németet, nem elég egy középfokú nyelvtudás (nekem nem menne, legfeljebb angolul). De biztos gyönyörű hely! Talán még én is vágynék, azonban drága! A két szülőm keres annyit összesen, amennyi nekem 1 havi szállás lenne. Nem beszélve az utazási költségekről, a könyvekről, és a városi közlekedésről. Budapest azért olcsóbb.


Persze ez csak egy vélemény, a Te döntésed, hogy mit választasz, mire lesz lehetőséged. És én is 11.-es vagyok most, talán még találkozunk is :) Ki tudja :D


17/ L

2012. jún. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
az egyetemről nem tudok sokat, csak azt, hogy tényleg elég drága a szállás, és nem csak az... egy lakás általában 200-500 eurónál kezdődik, attól függően, hogy hol van...ehhez pluszba a víz, villany, gáz...mivel minden elég messze van, kell metróbérlet, ami kb. 400 euró egy évre, de ehhez állandó lakhely kell...ha nincs akkor akár 800 euró is lehet...a megélhetés is az ottani fizetésekhez szokott....bár vannak olyan üzletek, amelyek valamivel olcsóbbak...remélem azért valamit segített :SS
2012. aug. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszönöm! utolsó előtti, talán tényleg találkozunk majd, de már változtak a terveim, az emelt szintű kémia érettségi miatt.. :)
2012. okt. 9. 21:15
 18/18 anonim válasza:
Én itt tanulok a bécsi állatorvosin, és ingyenes! Az egyetemtől kb. 3 percre lakom, egy állatbarát kollégiumban, havi 405 Euróért. De ennél valamivel olcsóbban is lehet kapni kollégiumi szobát 300 Euró körül. A bolti árak viszont az itteni fizetésekhez vannak állítva, tehát majdnem minden 2-3-szor annyiba kerül, mint otthon.
2016. okt. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!