Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A következő tanévet (2012/13)...

A következő tanévet (2012/13) szeretném külföldön tölteni egy angol nyelvű országban, azonban anyagi helyzetünk nem teheti lehetővé. Valami ötlet? 16F

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Elég jó az angol nyelvtudásod? Ha igen, kereshetsz ösztöndíjakat, elképzelhető, hogy találsz valamit.
2012. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tizedikes vagyok, középfokú angol nyelvtudással.
2012. febr. 19. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Az iskoládban érdeklődtél már? A gimik néha kapnak ilyen lehetőségeket, és akkor arra a diákok pályázhatnak.
2012. febr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak elkeseríteni, de:


- középfokú nyelvtudással nem hiszem, hogy akármilyen ösztöndíjat megkapnál; max a fizetős egy éves külföldi tanévre tudnál elmenni valahová, ezek 1,5 millánál kezdődnek

- ha lenne is akármilyen ösztöndíj, a határidőről már szinte biztosan lekéstél, ezek elég korán dőlnek el és már jan-márc körül lehet tudni, hogy mehetsz-e, jelentkezni ált. szept-október körül kell

- ha van is olyan ösztöndíj, ami a tanulásod árát fizetni, nem hiszem, hogy teljes ösztöndíjat találnál, ami a megélhetést is fedezi

- ciki, ha nincsen meg az anyagi fedezet, de enélkül sajnos szinte lehetetlen.


tizedikesként én inkább ráfeküdnék nagyon az angol tanulásra és elkezdenék érdeklődni a külföldi egyetemek után, hogy esetleg érettségi után angol nyelvterületre jelentkezel. ehhez kell personal statement (motivációs levél), tanári referencia, nemzetközi felsőfokú (IELTS vagy TOEFL) plusz szaktól-egyetemtől függően színötös vagy majdnem színötös érettségi (1 db 4-es lehet pl). és akkor itt már időben fel lehet készülni a továbbtanulásra, anyagilag meg mindenhogyan is.


nem akarlak elkeseríteni, de ezek sajnos tények, vajmi kevés esélyed van arra, hogy külföldön tanulj, ha nincs meg rá az anyagi fedezet.

2012. febr. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia:)

Én most kilencedikes vagyok, és én is nagyon szeretnék kimenni külföldre, bár inkább majd egyetemre. Azt fogom csinálni, amit az előttem hozzászóló leírt, nemzetközi érettségi, nyelvvizsga (most C1-es felsőfokúm van, de szeretnék egy Cambridge vizsgát is), folyamatos tanulás, reménykedés:D... szerintem keresgélj az ösztöndíjak között, hátha találsz, és nyáron diákmunka... (mondjuk azzal nem sok pénz gyűjthető sajnos össze:S)

Kb. ugyanabban a cipőben járunk, úgyhogy megértelek és drukkolok neked;D

15/L

2012. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!