Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ausztriában vagy itthon...

Ausztriában vagy itthon érdemesebb továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Felsőoktatásról van szó.
2012. febr. 21. 08:29
 1/10 anonim ***** válasza:

ez pénztől és nyelvtudástól függ.


ha mindkettő van -> Ausztria,


ha csak az egyik, akkor elgondolkodtató. De nagy motiváció kell hozzá, hogy pl. vállald az ausztriai egyetem mellett azt, hogy valami munkát is keresel közben, mert hiába nincs tandíj, azért meg is kell élni valamiből.

Vagy fordítva: ha pénz van, de nyelvtudás nem az igazi, akkor nagy nehézségekkel fogsz szembenézni az első hónapokban, amihez szintén motiváció kell, hogy végigcsináld, és ne mondd azt, hogy inkább mégis hazajövök.


ha se pénz, se nyelvtudás nincs, akkor marad Magyarország.

2012. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

BGF-NG-re mennék itthon, 216E Ft egy félév (keretszámok, gazdasági szak, nem lesz 480 pontom stb), plusz csak akkor mennék ebbe bele ha kapnék koleszt, ami havi 11 000 Ft körül van.

Ausztriában ingyenes az oktatás, apum kint dolgozik, bement a fősuliba hozni prospektust stb, és ott 18 euro a kolesz..

Ha itthon maradnék, akkor kellene munkát vállalnom :D:D

De a német nem megy olyan jól, hogy elvégezzek egy főiskolát. Jövőhéten nyelvviszgázok középfokon, de az kutyafüle :/

Arra is gondoltam, hogy halasztok egy évet, kimegyek bébiszitterkedni (nyelvsuliba járat a család és fizet is), csak nem tudom, hogy érdemes-e halasztani.

A másik dilemma, hogy van-e értelme a magyar diplomának? Nem akarok a későbbiekben itthon dolgozni.

2012. febr. 21. 09:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Ausztriában tudtommal meghatározott jövedelmet kell tudnod igazolni, hogy felvegyenek.

Szerintem ha a kiszemelt szakodon van jó oktatás itthon, akkor felesleges kiköltözni. Amennyivel többe kerülne, azt a pénzt akár félre is rakhatod.

2012. febr. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenképp kiköltöznék, nyelvet csak úgy lehet jól megtanulni :)
2012. febr. 21. 09:05
 5/10 anonim válasza:
Ha nem tudsz perfektül németül, akkor bele se vágj. Inkább maradj itthon egy évet és tanulj meg németül, ha igazán motivált vagy, akkor nyelviskola/nyelvtanár nélkül is meg lehet tanulni nagyon jól egy nyelvet, kitartás és perszepár jó könyv/cd-s tananyag kell hozzá. Kiköltözni nyelvtanulás céljából nem éri meg, hiszen elég drága a "sima" kinttartózkodás. Aztán ha egy év után kiválóan megtanultál németül, jelentkezhetsz az egyetemre.
2012. febr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, felsőfokú nyelvvizsga kell a felvételhez, plusz elfogadják az itthoni érettségidet. De középfokúval szerintem nagyon nehéz lenne, az még nem az a szint, amivel normálisan tudsz kommunikálni. Ha lehetek őszinte, egyetemen jegyzetelni néha még anyanyelven is feladja a leckét, nemhogy idegen nyelven, főleg, ha nem beszéled viszonylag magas szinten.

Egyébként én is előbb ki szeretnék menni nyelvet tanulni, én a középfokon már túlléptem, de nem éltem még külföldiek között, s csak ez után szeretnék belevágni odakint. Most vagyok 27.

2012. febr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, nem csak "simán kint élnék", hanem munkát vállalnék, ha találnék olyat, amihez nem kell 2 év gyakorlat...
2012. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A leírtakkal én is tisztában vagyok.


De a kérdés: elkezdjem itthon a fősulit vagy egy év halasztás után Ausztria?


Mondjuk apumat győzködték, hogy nem nehéz, meg hogy belerázódok, de nem éri meg reszkírozni.

Amúgy mivel apa kint dolgozik (onnan is jön a családi pótlék), így tehát ösztöndíjat is onnét kapnék. Ausztriában sokkal könnyebb ösztöndíjat kapni mint itthon.

Felvételinél csak egy elbeszélgetés van.

2012. febr. 21. 10:03
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
Ne kezd el itthon. Az itthonival sajnos nincs esélyed külföldön. Nyugodtan merj belevágni olyan nyelvkörnyezetben hamar hozzászoksz. Menj ki iskola kezdés előtt két hónappal és a kezdésig már tudni fogsz olyan szinten németül. Az a fontos, hogy első időben ne magyarul hanem lehetőleg csak németül próbálj beszélni akkor is ha ez a kezdetben nagyon nehéz lesz.
2012. febr. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kezd el ITTHON! Nagyon is jó diploma az! Jól el lehet vele helyezkedni itthon is és külföldön is! A Szép egyetemi évek alatt Vígan megtanulhatsz mellette itthon is perfektül beszélni idegen nyelveken!! (annyi sok külföldi van Bp-n és az egyetemeken Erasmusos...)


De hiszen nincs is hely az osztrák felsőoktatásban! MÁR RÉGEN Elözönlötték a Német diákok!!!

KORLÁTOZÁST fognak bevezetni!!!

a hazai (osztrák) tovább tanulni vágyóknak sincs elég hely!! (ott sincs kolbászból a kerítés, el ne hidd már!!)


[link]

2012. febr. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!