Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Művészeti sulis vagyok, és...

Művészeti sulis vagyok, és érettségi után szeretnék kimenni Olaszországba tanulni. Hogy lenne erre lehetőségem? Hol, merre kéne érdeklődjek az ügy érdekében?

Figyelt kérdés
Most másodikos vagyok és ez egy irányút számomra. Csak az a kérdés hogy valósítsam meg...Ösztöndíjjal? Vagy hogy lehetne??
2008. ápr. 8. 18:36
 1/1 anonim ***** válasza:
88%

[link]

most hirtelen ezt találtam neked.

Nézz utána az ösztöndíjaknak, de egy mondjuk 3-5 évig tartó ösztöndíj elnyerése nem kis dolog! Mivel EU állampolgár vagy, ezért simán elmehetsz és tanulhatsz, csak fizetned kell (szerintem konkrétan nézz meg iskolák weboldalait miket mondanak, milyen lehetőségeid vannak). Lehet hogy van (USA-ban igen, nem tudom Olaszországban van-e) diákhitel amivel fedezheted a költséget mert nem kis pénzek.


De van más lehetőség is.

Attól függ mondjuk, hogy most milyen művészetire jársz, mert a magyar művészeti egyetemek jók (én is oda járok), gondolok itt Képzőművészeti vagy Iparművészeti (MOME). Ha bent vagy már egy ilyen suliban, vannak lehetőségek hogy kimenj ösztöndíjjal 1 évre, és több ilyen is van.


De ez csak egy másik alternatíva.


Sok sikert:)

2008. ápr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!