Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik országokban van lehetős...

Melyik országokban van lehetőség angolul tanulni ingyen egyetemeken?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 11:27
 1/9 Adam934 válasza:
50%
Elsősorban Mo-on mert ha nincs nyevvizsgád akkor ingyen járhatsz angolra. Külföldön pedig akkor ha sikerül elnyerned vmi ösztöndíjat vagy vmi pályázatot és akkor az állam fizeti a kinti tanulmányaidat
2012. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem azt kerdezi, hogyan tudna ANGOL NYELVEN tanulmanyokat folytatni.


EUban pl. nagy britanniaban és Irszagban vannak jo egyetemek(maltai diplomat nem szeretnek:)

Ezekben az orszagokban tandij van, magyar zsebbel eleg draga.

En Skociáról hallom/olvasom, hogy nincs tandij, de elég drága ország. (Az Edinbourough-i Egyetem Europa leggjobbjaihoz tartozik!) Elvben persze sok (brit) egyetemre lehet nyerni ösztöndijat, pl. ha országos tanulmányi versenyt nyertél, válogathatsz.

L. az internetoldaluk meg google (angolul).


Europa szerte sok (kisebb) intezmeny van ahol angol a tanitasi nylv, de erzesem szt a legtöbb kisebb, kicsit elitebb maganintezmeny, tipikusan fizetösre szamitanek, l. honlap.

Egy jo pelda a Budapesti CEU, ami a legjobb magyar egyetem(de pici, keves szak van,de csak MSCtöl fölfele.), ha jo vagy,teritesmentes.


De lehet, h a nagyon fejlett eszaki orszagokban van mar néhány "rendes allami" egyetemen is angol nyelvü kepzes, pl. Svedorszagban es Hollandiaban, Daniaban szörfölgetnék.


Ja, iranymutatasnak fontos, hogy a belföldi meg az EU-külföldi diákok között nem szabad külömbséget tenni(azért h konkrét esetben ez mit jelent...)

2013. aug. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

(meg mindig ugyanaz vagyok)


Most találtam a meglepö információt, hogy neany Német nyelvü egyetemen is elkezdtek már angol nyelvü szakokat tartani. Nem ellenöriztem, de azt gondolnám ez ugyanannyira ingyenes vagy tandijjal jár mint az adott egyetem többi, nemet nyelvü szaka.


Két egyetemet, amibe belefutottam itt megadok, akit érdekel, mas egyetemeken is nézelödhet (vagy google "coursename site:de" ). Amit én találtam, mind Masters, tehát kell hozza bachelor degree és angoltudás!


Freie Universität Berlin (FU)

[link]

azon szakok listaja, amit az FU más intezmenyekkel közösen tart, nagyrészt angol - de nem mindegyik ingyenes! :

[link]


Univ. Wien:

"Joint Curricula" lista:

[link]


De pl. az Urban Studies (Joint Curricula), de hoppá, ugy latom alaphelyzetben ez fizetös(4k EUR/ev) de lehet palyazni hogy engedjek el:

[link]


Angol nyelvü listat nem találtam, de ezen az listan nezegetve, angol nyelvüeket is lehet talalni (kurzusraklikk-> "Unterrichtssprache:Englisch")

[link]


Pl.ezeket angolul tanitjak:

Anglophone Literatures and Cultures

Environmental Sciences

Quantitative Economics, Management and Finance

Wirtschaft und Gesellschaft Ostasiens (East Asian Economy and Society


A legutolsohoz itt a link:

[link]

2013. aug. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó, kedves, hogy utána néztél, de ezek csak kiragadott példák. Példa: a debreceni egyetemnek több mint 180 másik egyetemmel van kapcsolata ahol lehet angolul tanulni és az együttműködés miatt könnyen "kijutni". Az ingyen tanulás függ attól is hogy valaki egyik egyetemről egy másikra ösztöndíjjal megy, vagy középiskolából megy ösztöndíjjal (pl EU-s), stb.

Tehát a válasz az hogy szinte az összes országban lehet angolul tanulni, de azt hogy hol, már mástól függ. Ha valaki tud részletesen erről, az linkeljen vagy írjon tapasztalatot.

2013. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(kimaradt szó): *de azt hogy hol ingyenesen
2013. aug. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó, kedves, hogy utána néztél, de ezek csak kiragadott példák. Példa: a debreceni egyetemnek több mint 180 másik egyetemmel..."


jaj, hát bocs, hogy nem adtam meg *komprehenzív* listát egész európáról, vagy mi a fenére gondolsz? Angol nyelven nyilván leginkább GBben lehet tanulni, de az nem éppen könnyü(penzugyi es egyeb okokbol), ezert linkeltem be általam ismert alternatívákat.

Tipikusan pontosan 1db egyetem kell egy diplomához. Igen, ezek csak ötletek, linkek, amin el lehet indulni - rágjam meg a falatot is a kérdezönek?


Én ugy interpretaltam a kerdest, hogy nem csak erasmusszal akar kimenni, hanem magát a papírt akarja ott csinálni.

Nagyon nem ugyanaz, mint MOn tanulni, és erasmusszal kimenni. A példadhoz meg kell jegyeznem, és ne is haragudj az öszinteségért, hogy most dolgoztam a Debreceni egyetemen egy fél évet, és nagyon szép, jól csinálják,hogy nem mennek csödbe - de az átlagos szellemi atmoszféra nem elégített ki Berlin után.

Ennek csak egyik, bár lényeges vetülete, hogy nem annyira tömegével akarnak onnan kimenni erasmuszozni - pl. mert "áá, külföld", meg az olyan nehezen illeszthetö bele a képzési bürokráciába... ami a 'farok csóvalja a kutyát' tipikus esete.

D-böl nézve egész EUrópa valahogy olyan messzinek tünt...

2013. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os nem értem mi bajod, nem kötekedésnek szántam, hanem kiegészítő infonak. Semmi rosszat nem írtál, bocsi ha úgy tűnt hogy erre akarok kilyukadni.


De megerősítem még egyszer, hogy kedves vagy és nem írtál rosszat és én csak hozzátoldottam infot, és még egyet toldanék: angolul tanulni lehet ingyenesen a legtöbb egyetemen. Ha ösztöndíjasként megy ki valaki akkor ugyanúgy tanulhat nyelvet mint bármelyik másik tanuló, ha pedig költségtérítésesként, akkor persze alapból fizeti a dolgokat, de abba a nyelv is beleszámít.

De amúgy ha egy olyan példát veszünk, hogy mindenféle végzettség nélkül kimegy egy ember legálisan amerikába, akkor is van ingyenes nyelvtanfolyam külföldieknek, szóval még erre is van lehetőség. A módja az talán minden országban más egy kicsit, de alapvetően ingyen angolt tanulni még Fro-ban is van lehetőség, de ez persze függ attól hogy ösztöndíjjal megy e vki, vagy fizetősre.

2013. aug. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"most dolgoztam a Debreceni egyetemen egy fél évet, és nagyon szép, jól csinálják,hogy nem mennek csödbe - de az átlagos szellemi atmoszféra nem elégített ki Berlin után.

Ennek csak egyik, bár lényeges vetülete, hogy nem annyira tömegével akarnak onnan kimenni erasmuszozni - pl. mert "áá, külföld", meg az olyan nehezen illeszthetö bele a képzési bürokráciába... ami a 'farok csóvalja a kutyát' tipikus esete.

D-böl nézve egész EUrópa valahogy olyan messzinek tünt..."


Köszi az infot, ez érdekes. De ha te elégedetlen vagy akkor azon tudsz változtatni, mások preferenciával meg nem kell törődnöd. Én tősgyökeres debreceni vagyok... És mégis több lehetőséget találtam ott int Bp-n. De ha valakinek Bp jobban bejön az nyilván ott fog életre kapni. Szerintem avval semmi baj nincs ha valaki nem akar külföldre menni, de sok szak esetében megéri. A bürokrácia meg egy külön kérdés.. Több van mint kellene. De egy tehetséges diákot biztos nem tántorít el, nem mindegy hogy valaki csak presztízs és hírnév miatt tanul, vagy pedig mert valóba érdekli egy dolog, amihez adottsága van. Van különbség hidd el.

2013. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok

oké, bocs, bocs akkor félreértettelek...mea culpa:( De valahogy a kérdésre nézve még mindig az az érzésem, hogy külföldi egyetemre akar járni és csak angolul tud (nem akar pl. dánul, v hollandul megtanulni), it makes sense.


"De egy tehetséges diákot biztos nem tántorít el, nem mindegy hogy valaki csak presztízs és hírnév miatt tanul, vagy pedig mert valóba érdekli egy dolog, amihez adottsága van. Van különbség hidd el."

Ezt nem kell elhitetned, fizikus vagyok, ahol szinte csak az utóbbi fajta ember van... eleg fajdalmas mondjuk debrecenben Molbio szakosokat oktatni, akikröl reszbenaz az érzésem, hogy azért föleg a jövöjük miatt jönnek egyetemre.2szer elöfordult...inkabb nemm is mondom:) Azóta Bp-n keresek munkát.

Éppen ez az ami csalódást okozott Debrecenben, a lelkesedés hiánya. A külföldi diákok(nagy része) még rosszabb. És bizony az a véleményem: a társaság, ami téged 18-25 korodban körülvesz, nagyon meghatározó! Es Debrecen és a régió ismerete szvsz nem elégséges horizont ahhoz, hogy valaki 'európai értelmiséggé' váljon, nagyon zárt közösség egy, nemtom, Leidenhez vagy Lipcséhez képest is.


Az Erasmusos megjegyzésem abból a frusztráló élményböl fakadt, hogy egy nagyon jó diákunk akit érdekelne egy erasmusfélév (es nagyon ráférne az angol), mondta kb., hogy "ááá, olyan bonyolult lenne, lehet h egy évet csúsznék miatta" (mert nem ismernek el valamit). Tipikus példája annak, hogy az embernek nincs energiája mindenben az ár ellen úszni, érdemes olyan helyre menni, ahol az ár már jó irányba visz. Egyes egyetemeknek ez még nem evidens, de EUrópában 2013ban a külfödi félév a jó irány - és pont.

2013. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!