Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Melyik a jobb választás?

Melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Erasmus ösztöndíjjal szeretnék külföldön tanulni. Két városra szűkült a kör, de nem tudok választani...Ti hogy döntenétek?

1.Kütahya, Törökország - Dumlupinar University

2.Zágráb, Horvátország - University of Zagreb


Törökország egzotikusabb, de Zágráb mégiscsak főváros...illetve beszéltem egy török fiúval, aki azt mondta, hogy külföldi Törökországban, igazán Isztambulban érezheti csak jól magát, mert máshol eléggé kiütköznek a kulturális különbségek. Persze, ha már van Erasmus, akkor annyira nem lehetnek konzervatívak...Kérlek írjátok meg, hogy Ti mit választanátok és miért?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 7. 11:15
 1/5 anonim válasza:

ezt neked kell eldöntened mivel ez sokban ki fog hatni a jövődre

kis tanács azért :P :

a török édességek iszonyú finomak szal ha olyan vagy aki fogyózni szokott inkább ne oda

2012. márc. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Torokorszag. Zagrab eleg gagyi varos. Torokorszag meg gyonyoru. Ha a torok nyelv eerdekel az mar csak egy plusz.
2012. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
21%
Én Dumlupinar-t választanám, mert benne van, hogy pina.
2012. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Amúgy a török édességek olyanok, mintha fognál 1 kiló cukrot, csinálnál belőle egy kockát és beszíneznéd. Összeragad tőle a segged.
2012. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Horvátország:

- Ha hosszú időre mész ki és 2-3 hónap múlva honvágyad van, akkor egyszerűbb hazalátogatnod repjegy nélkül.

- Gyakorlatilag hasonó szokások vannak, mint Magyarországon.

- A horvát tengerpart is vonzó, és a lányok mutatnak is magukból valamit.

- Az egyetemi elvárások, rendszer és mentalitás a magyarhoz közelebbi.

- Nagyobb az angolt beszélők száma.


Voltam Törökországban egy ideig, de a szép hely, mesés tenger és egzotika mellett megtapasztaltam:

- Kivilágítatlan utcák és olyan városok, ahol a gáz csak a fejlettebb irodaházakban és hotelekben elérhetőek.

- Éjszakára érdemes volt hazaérni, de legalábbis nagyobb csapattal maradni.

- Figyelni kellett, hogy a vallásuk által megkövetelt szabályokat ne sértsem meg. (Az elvárások nem ismerete nem jelent mentséget.)

- Kevés tiszta helyet találtam, ahol be lehetett ugrani ebédelni.

- Ajánlatos volt a csapvizet kerülni ha inni akartam.


Törökország kalandnak jó volt, de ma már nem azt választanám. Később Osijek-ben (Eszék) volt lehetőségem maradni, és a magyarhoz hasonlatos környezet lényegesen üdítőbb volt számomra.


Szóval: Horvátország!

2012. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!