Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmussal Portugáliában...

Erasmussal Portugáliában (vagy máshol) anyagilag?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni Portugáliába a következő szemeszterben. De sajnos nincs sok pénzem és a családom sem tud támogatni. Mennyibe kerül Portugália, vagy Spanyolország? Az Erasmus által kapott pénz mire elég? Mennyi kellene még önerőmből állnom?

Bárki Erasmussal már világot látott ember véleménye érdekelne, szóval nem csak azoké, akik Portugáliát célozták meg. Köszönöm!



2012. márc. 8. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, én hétfőn jöttem haza Szicíliából, 5 hónap után, és csak annyit tudok mondani, hogy ne hagyd ki! Az ösztöndíj nem sok mindenre elég, épp arra hogy megélj, de hát nem is szórakozni mész, hanem TANULNI! ;) (Bár nem tudom, te mennyit fogsz kapni.) Végső esetben kereshetsz munkát is.

Majd írj, hogy hogy döntöttél!

2012. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát szeretnék úgy dönteni, hogy megyek, csak az anyagiak visszahúznak. Pontosan mire volt elég neked az ösztöndíj? Kiutazás, szállás, hazautazás? Kell még ott valamit fizetni saját pénzből az élelmen kívül? Félre tettem kb. 90-100ezer Ft-ot, ennyim van rá összvissz. Nem tudom, hogy ezzel belevágjak-e?!
2012. márc. 9. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:
ilyen esetekbe pályázhatsz hozzá még az iskolánál, höknél, szöbnél. nekünk ajánlotta a tanár, hogy aki kiutazik mindenképpen pályázzon meg pl rendkívüli szocot, vagy a fentieknél pl kiutazáshoz ált olyan 30at szoktak adni ilyen esetben nálunk. én is most fontolgatom, h kimegyek, csak én németbe :)
2012. márc. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, a támogatást érdemes megpályázni. A kiutazást, meg a visszautat + a karácsonyi hazautat is a saját pénzemből fizettem, az ösztöndíj nem lett volna elég. Az csak a szállásra és a kajára volt elég. Pluszban én csak a tankönyvek fénymásolására költöttem.
2012. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor 300-400 ezer önrésszel érdemes belevágni. :( Nekem sajnos ennyim nincs. Azt hittem ez azért könnyebb és azért van ez a program, hogy segítsen, de akiknek nincs mellette párszázezer forintja az továbbra is itthon marad a fenekén.:(
2012. márc. 9. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Hűha... most olyat írtál, amit én sosem mertem kiszámolni... igen költséges, próbálj meg, esetleg, ha van még időd, itthon dolgozni.
2012. márc. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én jelenleg Portugáliában vagyok Erasmuson, már 7 és fél hónapja. Az ösztöndíjunk 2000€ egy félévre, ami marha kevés. Pedig én nem bulizom meg iszom el a pénzem sőt még utazni sem szoktam, ez a pénz annyira elég hogy tudok kajálni ki tudom fizetni a lakbért (ami olcsó). De nem bántam meg, ha újra jöhetnék, újra belevágnék, és akkor is portugáliát választanám, mert nagyszerű ország, jó emberekkel. Nem is szándékozom hazamenni, igyekszem minél több ösztöndíjat szerezni, pl nyáron intenzív nyelvkurzusra megyek ami után heti 90€ kapok, aztán szeptembertől maradok még egy évre gyakorlatra. Nekem az erasmus rengeteg mindent adott... én itt lettem felnőtt. Ne hagyd ki! Ja... és az óceán varázslatos. Nincs annál jobb mint minden reggel arra kelni, hogy zúg az óceán, pálmafák vesznek körül, és fizetik az egész életemet. :D
2012. ápr. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nesi20 válasza:
100%

Szia!

Én is éppen Portugáliában vagyok Erasmussal. 1760€-t kaptam 4 hónapra. Beosztom, elég lesz. Ezt már bátran ki merem jelenteni, mert három hét és megyek haza. Valamennyi 'indulótőke'kell, mert én például már itt voltam, mire megkaptam az ösztöndíjat, de nem sok kellett. Okosan kell csinálni és megoldható.

Egyébként pedig én is azt mondom, hogy ez egy örök élmény marad, és ha kihagytam volna, akkor bánhatnám egy életre. A hely gyönyörű /pedig nem is az óceánpartnál vagyok, hanem a hegyekben/, az emberek nagyszerűek és segítőkészek. És az is igaz, hogy itt egycsapásra válik felnőtté az ember, de szerintem ez is jó dolog.

Csak biztatni tudlak! Ha bármi kérdésed van még, akkor írj bátran. :)

2013. máj. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!