Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban hol van jó...

Németországban hol van jó műszaki képzés, lehetőleg járműmérnöki? (11. évf. )

Figyelt kérdés
A német jól megy(jövőre felsőfok), angol(közép jelenleg), de nem tudom hova menjek, ha BME sokat kell fizetni, ha külföldön dolgozok, Ausztriában meg nem szeretnék, nincs is normális technische universität(BME mindegyiknél jobb). Repülőmérnök szeretnék lenni, tehát külföldön szeretnék dolgozni.Esetleg BME és utána (közben) ösztöndíj?(igazából pilóta az álmom, de az pedig nagyon drága és állást is nehéz találni, mindenhol csak a saját növendéket veszik fel, MAlév meg ugye nincs)
2012. márc. 18. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
müncheni műszaki egyetem? vagy zürichi ezek elég neves műszaki egyetemek. de ennyit tudok róluk, szóval semmi konkrétat ne kérdezz erről:D nézz esetleg utána az egyetemek honlapján.
2012. márc. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Retekszisz ***** válasza:
Zürich egyértelműen veri a BME-t, de egyrészt nem német, hanem svájci, másrészt bocs, kedves kérdező, de oda biztos, hogy nem vennének fel. Mellesleg az nem annyira mérnököket képez. Németországban viszont, ha valóban jól tudod a nyelvet, tudom ajánlani az Aacheni Műszaki Főiskolát, ez egyrészt kutatóegyetem, szóval nem csak kéepznek, hanem valóban tudományos munkát is végeznek (akár már a diákok is!), valamint elég jó híre van, a rangsorokban mindenhol jó helyeken áll ( A német lapok, pl. a Handelsblatt vagy a Wirtschaftswoche 1. helyen tüntetik fel a német műszaki képzést adó intézmények között, illetve a BME-nél világszinten az össz egyetemi listán olyan jó 5-600 hellyel van előrébb) BSc-n ugyan nem tudsz sehol sem repülőmérnöknek tanulni, de itt Aachenben MSc-n van meghirdetett repülő- és űrhajótechnika. Itt a szakról a link: [link]
2012. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2. köszi
2012. márc. 20. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha repülőmérnök akarsz lenni akkor FH Aachen. Nagyon jó suli.
2012. márc. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Retekszisz ***** válasza:
Ha már Aachen, akkor semmiképp se az FH-t válaszd. Az RETH sokkal elismertebb.
2012. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Retekszisz ***** válasza:
Ha már Aachen, akkor semmiképp se az FH-t válaszd. Az RWTH sokkal elismertebb.
2012. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet de az FH-n van alapképzésben is repülőmérnök. A barátom is oda jár és azt mondja jó iskola. Amúgy meg nem minden az a rangsor.
2012. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!